• Kroměřížská vyjížďka, aneb skoro Chřibský maraton
  neděle 15.10.2000
  V tuto neděli se uskutečnila v Kroměříži vyjížďka na Buchlov. Již po deváté hodině se začli scházet bikeři u Kauflandu, kde byl sraz. Sešlo se nás asi 50. V deset hodin jsme se přesunuli na boční cestě od Kauflandu (z čehož neměli radost zejména řidiči).


  Pro DETAIL této fotky klikni sem
  (pro návrat dej ZPĚT na tvém prohlížeči)

  A po chvilce vyrazili, směrem na Buchlov.  Zezačátku se jelo po asfaltu, potom kolem motokrosařské dráhy a pak zase kousek po asfaltu. Pak jsme vjeli do lesa a přišel první lesní úsek. Většina lesních cestiček byla charakteristická tím, že se většinou jelo po spadaném listí. Z lesa jsme dále vyjeli na louku a mohli v dálce vidět hrad Buchlov.


  Pro DETAIL této fotky klikni sem
  (pro návrat dej ZPĚT na tvém prohlížeči)

  Dali jsme se sjezd po louce a polní cestě, která následně přešla na asfaltovou a na dalším kopečku jsme opět zahli do lesa a opět následoval další sjezd po listí do nějaké vesnice. Tu jsme částečně projeli a pak přišlo šílené stoupání po bahně.... No, zezačátku jsme museli jít pěšky, ale pak, pak už se to dalo jet. Každopádně po zdolání tohoto kopce přišlo několik krásných sjezdů a by přijeli až pod Buchlov, kde jsme si sedli k hospodě a někteří si dali pivko, nebo něco jiného. Bohužel tu ale neměli polévky, což by většina uvítala, ale jenom "druhé jídla", což nechtěl nikdo riskovat, protože nás čekalo nejprudší stoupání a to pod hrad Buchlov.
  Zde byla pouze krátká zastávka, což mi vadilo, protože jsem už měl dost hlad a tak jsem si šel aspoň koupit párek v rohlíku. Než jsem si jej koupil tak už všichni odjeli, naštěstí jsem ale věděl, že mám jet pořád po červené značce. Asi za 2 km jsem dojel Hynka, který se předtím zastavil, aby se zakousl do jabka ze stromu (protože měl stejný problém jako já, tj. hlad :-) A tak jsme pokračovali spolu. Po chvíli jsme potkali pár bikerů z Kroměříže (Jakub a spol.), kteří jeli v opačném směru a po trošku jiných stezkách (aby si dali více DH pasáží). Jakub do nás ještě nalil po štamprli slivovice (byla dobrá :-) a pokračovali jsme s Hynkem dál na Bunč. Od Buchlova to bylo na Bunč asi necelých 20 km a opravdu to byl asi nejhezčí úsek z celé vyjížďky. Na Bunči se mezitím všichni občerstvovali a tak jsme si dali párky s pivem. Po krátké pauze (pro nás krátké, pro ostatní delší) jsme vyrazili na posledních asi 20 km směrem do Kroměříže. Tento poslední úsek byl také super, jelo se převážně po hlíněných lesních stezkách, tentokrát již s častěji prošlapanými chodníčky (v listí). Vjednom sjezdu jsme potkali Pavla (pořadatele), který píchl kolo.  Pavel nas ale pak zase předjel, v jednom místě, kde jsme vlastní vinou trošku zabloudili. Bylo to tady, na této louce (zapoměli jsme odpbočit a pak jsme se vraceli):


  Radim, Roman a Hynek

  Nakonec jsme vyjeli z posledního lesa, ocitli se přímo u Kroměříže a zamířili opět ke Kauflandu k naším autům.
  Závěrem: Byla to pěkná akce a také dobře připravena. Ačkoli to byla "jen" vyjížďka, tak i přesto byla trať značená, což bylo skvělé proto, že se nemuselo na pomalejší bikery čekat na kařdé odbočce, kdy trasa vedla po neznačených (značkami KČT) stezkách.Zpět na předcházející stránku.

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasyAktualizace: , (C) 1998, webmaster