• Zbuj cup, Lysá hora
  sobota 19.8.2000
  V tuto srpnovou sobotu se konaly 2 akce - XC závod na hrad Starý Jičín a amatérštější Zbuj cup, na Lysé hoře. Já se jel podívat na Zbuj cup. Zbuj cup jsou vlastně 2 amatérské závody, XC dopoledne a DS odpoledne. Cross Country se vyznačovalo také tím, že start a cíl nebyly na stejném místě. Startovalo se dopoledne (se mi zdá že v 10,00) od ranče (konírna), který se nachází v údolí od Malenovic, ale o trošku výše, než je Satina a Petr Bezruč. Startovalo se samozřejmě do kopce a na start se postavilo odhadem asi 50 závodníku. Po 100 metech zachycuje čelo závodníků tato fotka:  Trať vedla k mohyle Ivančeně, na Zimný, kousek sjezd po asfaltu (bohužel) a pak po vrstevnicové cestě k Šanci a z Ostravice se stoupalo kolem hotelu Montér až ke Zbuji.
  Po polední odpočinkové pauze byl ve dvě hodiny odstartován závod v Dualslalomu, přímo na louce u Zbuje. Tento závod byl ovlivněn hlavně povrchem a to ulehlou trávou, na které to většině bikerum klouzalo. To ale na nadšení nic nezměnilo. Jinak byla trať technicky jednoduchá, žádnů skoky, jenom ve spodní části, při přejezdu přes mez, byly menší přírodní nerovnosti. Následující fotka zachycuje finální jízdu:  Dodatečně se omlouvám, že jsem vám nepřinesl jména vítězných závodníků, ale bohužel jsem si od pořadatelů nevyžádal listinu a ani jsem si jména nezapsal. Pokud ale tento článek bude číst někdo, kdo ví, jaké bylo pořadí v cíli, tak se mi můžete ozvat na můj E-mail.
  Celkově však Zbuj cup hodnotím jako amatérskou akci, která hlavně slouží pro pobavení bikerů a spíše pro setkání kamarádů, než pro špičkově trénující závodníky. Možná, že právě proto se Zbuj cup pořádá ve stejný termín, jako XC Na hrad Starý Jičín.
  Ze Zbuj cupu mám ještě další fotky, to když jsme se fotili s kamarádem, jak jezdíme po zadnim kole, atd. Tyto fotky jsou na moji osobní MTB stránce.


  Zpět na předcházející stránku.

  Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasy  Aktualizace: , (C) 1998, webmaster