• Brušperský bikový kocourkov 2002
  středa 1.5.2001
  Propozice akce slibovaly opět pohodovou trojakci, průjezd městem a okolím, XC-FR vyjížďku a mini bikrosovou trať na BUFově zahradě. Všechno to ale dopadlo trošku jinak, alespoň pro nás kopřivnické bikery.

  Do Brušperka jsme přijeli asi v půl desáté, někteří z nás jeli čekat už na náměstíé, kde byl letos sraz a někteří jeli ještě na pivko. V deset vše zahájil Buf, organizátor této akce. Nasnímal nás kamerou a někdo udělal i tuto fotku:


  Sraz na náměstí v Brušperku

  Pak Buf řekl, že při pro jížďce městem a okolím nás párkrát natočí kamerou a tak aby jsme vždy na něj chvilku počkali. Kromě nás bikerů byly na náměstí ještě asi dvě skupinky cyklistů na běžných kolech i s dětmi. Najednou Buf zavelel, že se již jede a tak jsme se rozjeli, první jel Buf, za ním nejrychlejší bikeři, pak se tam připlantali ti cyklisté a pak my. Z náměstí se vyjelo po cestičce kolem spořitelny. Jeli jsme teda v tom štrůdlu bikerů a cyklilstů, sjeli po cestičce na nějakou další, přičmž ti cyklisté se zastavili a my zjistili, že vlastně nevíme, kam máme jet. Od lidí ze zahrádky jsme zjistili, že tudyma nikdo nejel.... nevěděli jsme, kam máme teda jet. Nakonec jsme jeli na náměstí a tam chvíli čekali. Hynek jel ještě projet pár cestiček okolo, jestli nepotká hlavní skupinu.

  Bohužel jsme se ale už nespojili a tak jsme vyrazili sami...

  Jeli jsme vlastně to samé, co rok předtím. Z Brušperku jsme vyrazili po levém břehu do Staré vsi, tam jsme kolem zámečku a kolem zahrádek vystoupali na polní cestu a blížili se k lesu. Tu jsme si vychutnali pěkné lesní cestičky, sem tam bylo i trošku toho bahna, které se nedalo objet. U hřbitova jsme projeli napříč silnici a dalším lesem se blížili k Proskovicím. Odtud jsme opět lesem a po poli přijeli na ten nejkrásnější úsek v lese s těmi shupy, který jsme si někteří dali 2x a který nás dovedl do Staré Bělé. Odtud jsme jeli po louce přímo k Odře, jak je vidět na fotce:


  Příjezd k Odře od Staré Bělé

  Nepěchali jsme, jeli jsme v pohodě. Proto jsme také přijeli až úplně k řece a vychutnali si pohled na řeku. Hned jsme to využili pro další snímeček:


  Na břehu Odry

  Pak jsme jeli kousek po proudu, přejeli most, z něhož jsme mimochodem viděli už plno lidí kolem řeky, kteří se opalovali a někteří vypadali, že se již budou chtít osvěžit v řece. Za mostem jsme odbočili vlevo a po turistické stezce, která byla plná cyklistů a pěších turistů. Takto jsme dojeli až na most u Košatky, který jsme přejeli a v Košatce v bufetu u hřiště se občerstvili.


  Občerstvení, bufet v Košatce

  Z Košatky jsme jeli kousek po cestě a pak po polních travnatých stezkách až do Studénky a pak dál až do Bartošovic. Z Bartošovic kousek po asfaltu do Sedlnic, kde jsme v půlce obce odbočili vlevo na polní cetu a po ní přijeli k Příboru. Příbor jsme projeli a kolem řeky jsme přijeli k Orinoku, k zahradnímu to bufetu u zahrádek mezi Příborem a obcí Lubinou. Opět jsme se občerstvili, viz foto:


  Občerstvení, bufet Orinoko mezi Příborem a Lubinou

  No nakonec jsme již jeli domů, do Kopřivnice.


  Závěrem:
  Bohužel to skončilo tak, jak to skončilo (aalespoň pro nás)... takže se celá akce změnila "pouze v naší" vyjížďku, což je samozřejmě škoda.Zpět na předcházející stránku.

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasyAktualizace: , (C) 1998, webmaster