• Maraton IRON BESKYDMAN (předchůdce Drtiče)
    sobota 14.7.1997
Na této jednoduše zorganizované akci se nás sešlo (hlavně díky nepřízni počasí v předchozí den) 31 bikerů. Každý z účastníků obdržel po krátké prezentaci ofocenou mapu s popisem dvou doporučených tras (dlouhá se 120 km a krátká na 30 km).

V sedum jsme všichni odstartovali a vydali se směrem na Janíkovku, tady špice počkala na většinnu a rozjel se rychlý sjezd na Vlčovice, který se stal osudný jednomu bajkerovi, který proletěl přes řidítka a ohnul přední kolo. Naštěstí se mu nic nestalo, aspoň kluci, co kolem něho projeli, říkali, že „se hýbal" :-)
(PS: později jsem zjistil, že to byl Leoš z Frýdlantu, první oběť před-Drtiče, který pak čekal na své kamarády celý den v cíli...)

Potom jsme jeli na Mniší. S první skupinou jsme projeli kolem řeky na most v Mniším. Určitě byl na nás pěkný pohled (jak jsme tak jeli po úzké uličce jeden za druhým v přilbách a s batohy na zádech), protože, jak jsme projeli kolem nějakých dvou důchodců, tak ten jeden druhému říkal: „To bude asi nějaké přepadové komando, nebo co... " :-))) Dále jsme pokračovali po asfaltovce přes Měrkovice do Kozlovic a tady jsme se napojili na zelenou, projeli Lhotku, vystoupali nebo vyšli drsný stoupák, objeli Ondřejník a přijeli k chatě Solárce. Tady jsem přijel ve druhé skupině, dali jsme si razítka a pokračovali dál, abychom dojeli první skupinu. Jenže jakmile jsme se rozjeli, tak jsme objevili celou první skupinu, jak sedí u stolků z druhé strany Solárky a někteří si dávali pivko - prostě pohoda.

Potom jsme si dali sjezd po modré do Frýdlantu, výsledek: 2 bajkeři jeli spravovat kola ke Konečnému. Ostatní jeli dál, na Lysou. Výjezd byl celkem v pohodě, všichni jeli v klidu, protože měli toho ještě hodně před sebou. Na Lysé si většina dala pauzu asi tak 20 min. a potom přišel další sjezd - po červené. Poloodpružení snili o nějakém celoodpruženém bajku a neodpružení snili aspoň o vidlici. Tento sjezd se překvapivě obešel bez pádů a tak jsme přijeli po vlnitém terénu a přes menší bažinu na Visaláje. Tady jsme si dali polévku a po pauze svištěli dál, směrem na Bílý Kříž. V polovině této cesty jsme odbočili doprava směr Gruň a najeli jsme na nejkrásnější část maratonu, neboť se po sobě pořád střídaly krátké rovinky, ještě kratší sjezdy a hlavně dlouhé a dlouhé sjezdy.

V této části někteří již vážně uvažovali o tom, že by chtělo „nějaký celoodpružeňák", když se párkrát dostali ve sjezdu do nějaké krkolomné situace, jenom proto, že jim to cross country-ová vidlice nepobrala. V tomto úseku se mohli bajkeři osvěžit u Švarné Hanky, nebo na Grůni. Potom následoval opět sjezd a to do Starých Hamrů (tady jsem píchl - byl to hřebík, po výměně duše jsem sjel z kopce a čekali na mě Libor T., Petr N. a tak jsme pokračovali ve třech. A ještě jsem rovnal vypůjčenými kombinačky velkou placku a zvlášť jeden zub).

Dále jsme objeli přehradu Šanci a hledali druhou žlutou odbočka doleva. Tady někteří účastnici skončili, neboť druhou žlutou nenašli (člověk opravdu musel přibrzdit a v každé odbočce prohlédnout stromy, aby značku objevil), a tak někteří sjeli do Ostravice a jeli směr Kopřivnice. Ti co pokračovali dál po správné trase, tak dojeli přes dvě stoupání a jedno údolí na chatu Martiňák (tady jsem měl už dost a při posledním stoupání jsem byl úplně hotový). Dálé jsme přijeli po červené na Pustevny a po další krátké svačince pokračovali dál po hřebenovce. Při výjezdu na Radhošť začalo trošku mrholit, ale protože bylo málo času,tak jsme jeli dál, sjezd na Pindulu, kolmý stoupák na vrstevnici kolem Malého Javorníku a stoupání na Velký Javorník (to už jsme měli toho všichni po krk), razítko v chatě, sjezd na Veřovice, dále Bordovice, Lichnov, alkocestou do Kopřivnice a na koupaliště, uf. Prostě to byla hrozná dřina.

Výsledky:
1. místo Ing. Munzar BLAHOPŘEJEME !!! čas 12 hodin a asi 5 min.,
2. až 4. místo - tříčlenná skupinka Libor T. z Příbora, Petr N. Kopř. a Roman L. Kopř. čas 12 hodin a asi 15 min.

Zajímavé je, že z 31 účastníků dojeli celý maraton asi jenom tito čtyři (trať byla ale dobrovolná, každý si měl „naložit" tolik kolik snense a tak celé odpoledne už na koupaliště dojížděli ti co si naložili 60, 90 apod. km).
Zpět na předcházející stránku.

CykloArt bike klub Kopřivnice:
aktuální akce | členové klubu | o klubu | odkud vyjíždíme?
klubový zpravodaj | junioři | sponzor | kontakt na nás


Aktualizace: , (C) 1998, webmaster