-
Frenštátská vyjížďka - po části trati DRTIČE 2000
neděle 26.9.
V tento den byly dva srazy, první v 8,00 v Kopřivnici a druhý, ten hlavní v 9,00 ve Frenštátě u hospody "Za vodou", kde Frenštáčtí turisté měli akci "Den kola" (bohužel se z nich nikdo nezúčastil MTB vyjížďky). Večer před touto akcí začalo bohužel pršet a naštěstí přestalo před půlnoci. To jistě ovlivnilo účast, neboť např. bikeři z Ostravy nepřijeli (ale tam pršelo skoro celý den). Každopádně ráno se v Kopřivnici sešlo 7 bikerů (Vláďa, Dan, Dušan, Hynek, Víťa, Jirka-Peak a Vráťa) a vyrazili do Frenštátu na sraz. Tam se připojili hlavně bikeři "od Hostýnských vrchů" např. z Kroměříže (Pavel na VOTECu) , ale i z Olomouce. Z "místních" jeli ještě Marek z Frýdku na Pointu a na Martiňáku se připojil Martin z Frýdlantu n/O. Po 9. hodině jsme vyrazili, kolem potoku do Raztoky, kde zvlášť ke konci je krásná technické pasáž. Ve stoupání na hřeben k Pustevnám trošku brzdili 3 bikeři (Hynek, Peak a Roman), a tak se na ně muselo občas čekat. Z Pusteven jsme jeli na Martiňák, kde je pěkný hlavně technický začátek červené značky, s řadou technických sjezdů, a i prudkých výjezdů. V tomto místě byl také první (a myslím, že jediný) pád, kdy v prudkém kamenitém sjezdu opustil bike Jára z Kroměříže. Z Martiňáku následoval nudný sjezd po šotolině, pak ještě nudnější část po hlavní cestě na Slovensko a pak již zajímavý lesní výjezd na Třeštík, kde jsme si dali polívku. Následoval výjezd kde se Pavlovi na VOTECu sekl řetěz mezi nejmenší placku a rám. A tak se půlka bikerů zastavila. V tomto místě nás pobavili nějací divní lidé z blízké chalupy, kteří vedli nějaké agresivní anti-bike řeči (no prostě jim vadilo, že jedeme v lese na bikách, ale to, že ani si tam dojeli autem, to už nějak opoměli.... :-) Kažodádně jsme v této druhé skupince vystoupali na vrchol blízkého kopečku, z kterého byl krásný sjezd a pod kterým čekala první skupinka, která ten kopec objela (dobře jim tak, přišli o ten sjezd :-) Pokračovali jsme dál po hřebenovce, kde jsou krátké výjezdy a hlavně dlouhé sjezdy, kde se to fakt dá rubat naplno. Někteří sice měli problémy s přilnavosti určitých pneumatik se zemí, ale myslím, že se již nikdo asi nevyrypal. Nakonec jsme všichni dojeli na Soláń, kde se hned záhadně ztratil Vráťa. Pojedli jsme, někdo si dal opět polívku, a např. Roman smažené tvarůžky s hranolky a s pivem :-) Peak se rozhodl, že už toho má dost (4 měsíce neseděl na biku) a tak jel v klidu po asfaltu domů. Tím ale přišel o další pěkné sjezdy, které byly o to větší, že se již z hřebenovky sjíždělo do údolí, do Rožnova. Pravda, než jsme se dostali ke sjezdu, tak se ještě muselo trošku vystoupat do kopečka. Co by jsme ale neuděli pro to, když jde o sjezd, že jo :-) Sjezd to byl opravdu pěkný a dlouhý. Na konci něho, když jsme již po kamení přijížděli k cestě vedou do Rožnova, chytl Martin z Frýdlantu defekt zadní gumy. To jsme se již rozdělili, neboť bikeři od Hystýnských vrchů již spěchali domů. Všichni jsme již zvolili nejjednoduší cestu domů (a nebo k autům zaparkovaným ve Frenštátě) a to po hlavní cestě přes Pindulu. Celkem tato vyjížďka měřila pro Kopřivničany asi 100km a pro ty co vyjeli a dojeli do Frenštátu asi 70km. Vyjížďka to byla perfektní a myslím, že se každému líbila (i těm, kteří si sáhli na dno svých fyzických sil).

Ranní sraz v 9,00 hod. u hospody za vodou, což je blízko turistické chaty KČT.

Tohle je už dřevěnice na Pustevnách. Byla dost mlha a tak fotka moc nevyšla.

Na Třeštíku už bylo jasno. A tak jsme si tam dali většinou polívku.

A tohle je už Soláň, kde jsme se také zastavili na jídlo a kde
už většina měla dost.
Zpět na předcházející stránku.
CykloArt bike klub Kopřivnice:
aktuální akce |
členové klubu |
o klubu |
odkud vyjíždíme?
klubový zpravodaj |
junioři |
sponzor |
kontakt na nás
Aktualizace:
,
(C) 1998, webmaster
|