• Silvestrovská vyjížďka
    pátek 31.12.1999
Již po 9. hodině se začali v Kopřivnici u Kasáren před obchodem CykloArt scházet bikeři, aby se opět zúčastnili tradiční bikerské akce na závěr roku, Silvestrovské vyjížďky. Sešlo se nás na místě 26 a mezi nejzajimavějšími účastniky patřili opět Jarda (oblečený jak mafián) na cruiseru a holky, tantokrát oblečené do tatrováckých montérek. Ostatní byli oblečeni celkem normálně.

Všimněte si toho "mafiána" v plášti vlevo - to je Jára na svém Cruiserovi. Ale jen do Bordovic.

Po půl desáté jsme vyrazili, směr Velký Javorník. Jeli jsme do Štramberka za nádraží, přehoupli se "alkocestou" (místní název silnice) přes Červený kámen do Lichnova a přijeli před křižovatku mezi Lichnovem a Bordovicemi. Tam se k nám připojili další 2 bikeři.

Průjezd Lichnovem po již částečně zasněžené silnicí.

Pak jsme již přijeli do Veřovic, kde jsme si dali první terénní "vložku" v podobě stezky kolem kolejí kolem nádraží, průjezdem pod mostem, stezky kolem zakrádky a mini zledovatělým sjezdíkem.

Tady projíždíme ve Veřovicích kolem nádraží

Cestu nám na chvilku zatarasili pěší turisté, kteří měli z ledu strach a tak vznikla menší zácpa. Toho využil Vláďa, který jel upřesnit na lyžařskou chatu počet polívek. Jo a menší problém měl také Dušan, kterému se nějak uvolňoval zadní rychloupinák. Každopádně jsme ale začali stoupat na Velký Javorník, zezačátku po široceujeté a vyšlapané cestě, později po úzké vyšlapané pěšince. Místy jsme biky i tlačili, někteří to však vyjeli skoro vše. Na vrcholu Velkého Javorníku (917,8 m.n.m.) jsme počkali, až se sjede většina a pak si udělali společnou fotku.

První skupinka přijela k chatě na vrcholu Velkého Javorníku.


Společné foto před turistickou chatou na vrcholu Velkého Javorníku.

Na úplně všechny jsme nečekali, protože nám začínala být pořádná zima a stejně byl sraz dole pod kopcem v lyžařské chatě. A tak jsme se rozjeli do toho šíleného sjezdu, kdy ušlapaná a ujetá (místy i zledovatělá) stezka vede od vrcholu Velkého javorníku lesem kolmo dolů a později, po prudčím svahu v serpentýnách a po vrstevnicích.

Víťa a Roman při sjezdu kolmo lesem do Veřovic, v místě serpentýn

V tomto sjezdu řada bikerů sebou švihla, či klasicky přeletěla přes řidítka (když se jim přední kolo zapíchlo do hlubšího sněhu), ale opět se nikomu nic nestalo. Také pěší turisté si již za těch pár let zvykli a celkem poslušně uskakovali a schovávali se za stromy :-) Následovalo posezení v již zmíněné lyžařské chatě na sjezdovce ve Veřovicích. Sponzor Hynek (CykloArt) koupil všem čaj s rumem a z klubových peněz jsme všem zakoupili ještě polívku. Chvíli jsme poseděli, pokecali, někteří si dali ještě něco (např. pivko).

Posezení v lyžařské chatě ve Veřovicích.
Asi po hodince jsme se zvedli rozjeli se po spodní části sjezdovky. Tam ještě někdo nezvládl přibrzdit a prorazil zátaras pro auta... Dále jsme jeli po stejné trase, tj. i po tom ledě u kolejí, ale teď do kopce (dalo se to vyjet). Na nádraží jsme se rozloučili s Pavlem a s ostaními bikery z Korměříže a z Holešova. Dále jsme do Bordovic jeli pomalu po kraji, neboť na cestách už roztál sníh a bylo tam mokro. Přes Bordovice a Lichnov jsme většinou využivali bočních cest a chodníků, kde byl ještě kvalitné sníh. Cesta přes alkocestu byla též dobrá, jen Vláďa se nudil a tak občas někoho vytlačil do příkopy :-) Na závěr jsme se zastavil na starém náměstí v Kopřivnici, kde jsme si popřáli vše nejlepší do Nového roku.
Tato akce se opět povedla, prudký sjezd po sněhu a občas i ledu byl dost hardcore :-)Zpět na předcházející stránku.

CykloArt bike klub Kopřivnice:
aktuální akce | členové klubu | o klubu | odkud vyjíždíme?
klubový zpravodaj | junioři | sponzor | kontakt na nás


Aktualizace: , (C) 1998, webmaster