• Silvestrovská vyjížďka
  neděle 31.12.2000

  Tato Silvestrovská vyjížďka byla nejvíce ovlivněna počasím, které panovalo před tímto dnem. Zezačátku bylo v údolích sucho a na horách sníh a pak začalo den před Silvestrem hustě sněžit. Hned muselo být všem jasné, že se na vrchol Velkého Javorníku zřejmě nebude dát vyjet.... a tohle asi ovlivnilo i další bikery, kteří tentokrát nepřijeli. Bohužel mohou jen litovat....

  Probíhalo to totiž takto:

  Ráno, před 10.hod. jsme se u Kasáren sešli v počtu 15-ti bikerů. Klasicky již také přišly od některých z nás manželky s dětmi (zřejmě se naposledy podívat na tatínka, kdy je ještě celý, v jednom kuse :-))) Tentokrát nepřijela naše kamarádka Katka s kámoškami, ale přijely jiné holky. Udělali jsme si na začátku společnou fotku:


  DETAIL
  - klikni na fotku! (pro návrat dej ZPĚT na tvém prohlížeči)
  Naposledy všichni živí a zdraví :-)

  Cestou po Kopřivnici nás dojel ještě jeden biker z Kopřivnice. Už první stoupání do kopce na alkocestu (opravdu se jedná o místní autentický název) se ukázalo, že na sněhu, který se drolí, to nebude vůbec do kopce jednoduché... Ale vyjeli jsme to v pohodě, teda až na Sašu, která sebou na vrcholu švihla.... (nebojte se, nic se jí nestalo)


  DETAIL
  - klikni na fotku! (pro návrat dej ZPĚT na tvém prohlížeči)
  na kopečku alkocesty, vpravo sebou švihla Saša :-)

  Pak jsme pokračovali sjezdem po částečně zledovatělé cestě do Lichnova. Tam jsme projížděli kolem kostela zrovna ve chvíli, kdy končila ranní mše a ven se vyřítila hromada lidí (a divně na nás "zírali" :-) O kus dál, na cestě přes Bordovice se k nám přidal další biker. Vyjeli jsme na kopec k Veřovicím a ti odvážnější to vzali kolem kolejí po úzké vyšlapané pěšince k nádraží, dále kolem kolejí, pod mostem na druhou stranu a sjezdíkem kolem plotu opět na cestu. Tady se čekalo, až se sjedem. Vláďa a Dan jeli ale kousek dopředu, na lyžařskou chatu objednat jídlo. My mezitím na ně čekali pod chatou, kde se k nám připojilo dalších asi 6 bikerů z Veřovic. Čekali jsme ale na ty dva marně, protože si asi řekli, že to nepůjde vyjet, že to nemá cenu, že se stejně brzo vrátíme a že počkají na nás v chatě.

  My jsme ale bojovali. Nejdříve se jelo v pohodě. Jen co jsme se ale přiblížili k lesu, tak sníh začal byt sypký a to už některým podkluzovalo. Ostatní zatím jeli a nejlépe jel v tu chvíli Sigy, který se držel na špici. Měl vzadu Coyota, trošku sjetého, ale hlavně dost podhuštěného a tak mu to jelo docela dobře. Zastavil se až pár set metrů nad údolím s tou přehradou.To už všichni šli pěšky. Ale ne dlouho, za pár desítek metrů jsme zase nasedli a jeli - prostě chvíli šli a chvíli jeli. Asi v půlce kopce mě ještě dojel ten biker z Bordovic, který tuším dojel i Sigiho. Pak jsem dojel já:


  tak to jsem já a za mnou pohled na město Frenštát a
  kopec Ondřejník, který se ale ztrácí v mlze

  Nahoře jsme čekali asi 20 minut, než se sjede většina. Postávali jsme a po chvíli nám už byla docela zima.... Nakonec se ukázalo, že jsme se nahoře sjeli všichni, kdo jsme to nevzdali a nepřemístili se hned, ještě před začátkem stoupání, do té lyžařské chaty. Udělali jsme si na závěr společnou fotku:


  DETAIL
  - klikni na fotku! (pro návrat dej ZPĚT na tvém prohlížeči)
  všichni, co vyjeli na vrchol

  A po vyfocení jsme vyrazili! Sjezd byl bomba, teda alespoň pro mě (přiznám se, že jsem jako jediný měl kotouče a gumy mi taky dobře seděly), ale i ostatní si jej vychvalovali. Teda různí bikeři volili různé techniky - kdo si nevěřil, tak si snížil podstatně sedlo a jel nebezpečné úseky s nohama na zemi, aby v případě podjetí kol do strany nespadl. Já jsem postupně všechny předjížděl (zleva, zprava), až jsem se dostal před prvního a potýkal se hlavně s turisty, kteří nereagovali dost rychle na můj křik, aby uhnuli... (nebojte se, nikoho jsem neohrozil :-)

  Každopádně jsme dole chvíli počkal na další a vydali jsme se na lyžařskou chatu. Tady jsme ještě museli vyřešit jeden incident (kdy nám pěšáci zasedli stoly, které jsme měli objednané - museli jsme je vyrazit). A pak jsme už jen zhodnotili vyjížďku a bavili se o různých akcích. K tomu nám pro začátek Hynek koupil každému čaj s rumem (Hynku díky!) a pak jsme si dali to co kdo chtěl - k jídlu zelňačku s chlebem, párky, klobásky a pití třeba pivko.


  posezení u stolu

  Kolem 14.hodiny se většina rozhodla, že už pojede domů. Někteří jeli přes Ženklavu a někteří to vzali po stejné cestě, přes Lichnov a alkocestu. No a někteří zůstali ještě nějakou dobu v hospůdce :-)

  Závěrem:
  Myslím si, že tato 2.největší akce kopřivnických bikerů se opět povedla. I když byla slabší účast (jen asi 20 bikerů) a i když se poprvé muselo šlapat na kopec i dost pěšky, tak i přesto (nebo právě proto) musím kladně ohodnotit nadšení bikerů. Přejme teda této akci, aby příště, na 7. ročníku, byla opět větší účast, více než 30 bikerů.


Zpět na předcházející stránku.

CykloArt bike klub Kopřivnice:
aktuální akce | členové klubu | o klubu | odkud vyjíždíme?
klubový zpravodaj | junioři | sponzor | kontakt na nás


Aktualizace: , (C) 1998, webmaster