-
Vyjížďka na Lysou horu
neděle 1.července 2001
Na tento den jsme si naplánovali vyjížďku z Kopřivnice na Lysou horu. Opět jsme dali o ni vědět přes náš web a přes E-maily i našim kamarádům tak, aby se mohli přidat i pocestě. Druhý sraz tak byl standartně o hodinu a půl ve Frýdlantě n./O. u vlakového nádraží, tj. o půl desáté.
Celkem se akce zúčastnilo cca 10 bikerů. Z Frýdlantu jsme stoupali na Lysou společně, až do Malenovic, kde měl Hynek netradiční úraz (skleničkou od Gutaru se tak neštastně řízl do prstu, že mu dost valila krav) a během ošetřování (nakonec pomohlo ochlazení v potoce - aby rána nekrvácela) většině se již nechtělo po prvním výjezdu čekat a tak jsme se roztrhali.
Na konci jsme teda jeli my 4: Leoš z Frýdlantu a z Kopřivnice Hynek, já (Roman) a Radim:

při stoupání nahoru jsme se zastavili u mohyly Ivančeny
A tak jsme pokračovali dál, po vrstevnici na Zimný a pak po asfaltu na vrchol, kde se již všichni občerstvovali a někteří už byli po svačině. Dali jsme si teda taky zelňačku a pivko :-) a protože vrchol Lysé byl v mlze a bylo tady chladněji, tak ani jsme se dlouho nahoře "neohřáli" a hned jsme chtěli jet dolů.
Nechali jsme se ještě ("za živa" :-) vyfotit:

zleva: Radim, Libor, ?, ?, Roman, Pik, Leoš a Richard
Chvíli jsme ještě "diskutovali" (=dohadovali se), kudy pojedeme dolů, ale nakonec vyhrála varianta od chatek přímo dolů po prudké sjezdovce, napojit se na modrou a po ní nazpět do Frýdlantu. Z prvního úseku sjezdu bohužel nemám žádnou fotku, protože by se pro mlhu ani nedala pořídit. Viditelnost byla takových cca 50 metrů a my čekali, až se z mlhy vynoří jeden po druhém...
Také jsme na sebe dost čekali, protože v té mlze, kdyby někdo hodil masku ze stezky dolů ze stráně, tak bychom ho jen těžko hledali (jo holt drsné podmínky na Lysé). No ale sjezd jsme kažopádně v pohodě zvládli (jenom někdo prý nahoře spadl) a ti co neměli dost, tak si v oblasti Ivančeny davali ještě technické zkratky po kamenitých úzkých stezkách (kudy chodí pěší turisté).
Další část po široké lesní cestě jsme již fičeli společně a zastavili se až před posledním sjezdem (tím prudkým). Tady jsme odbočili do lesa, ale hned se opět zastavili, protože Hynek chytl defekt:

Hynek mění duši na svém Giantu
Pak jsme si už konečně dali sjezd po té stezce, na jejímž konci bylo takové technické místo, při vjezdu na tu lesní cestu (no myslím, že tam měl někdo problémy:).
Pak jsme ale už problém měli všichni, protože začalo dost hustě pršet. Ve Frýdlantě se ještě kopřivnicčané rozhodovali, zda-li nepoužují alespoň do Frenštátu vlak, ale protože jel až za delší dobu, tak jeli zpátky po silnici.
Nejlepší to měli ali to, co to měli domu blíže (třeba já jsem končil hned ve Frýdlantě, dal si teplý čaj a vanu ;-)
Zpět na předcházející stránku.
CykloArt bike klub Kopřivnice:
aktuální akce |
členové klubu |
o klubu |
odkud vyjíždíme?
klubový zpravodaj |
junioři |
sponzor |
kontakt na nás
Aktualizace:
,
(C) 1998, webmaster
|