• Kopřivnický SCUK
  3-denní akce - pátek 18. až neděle 20.5.2001
  Tato 3-denní akce se bohužel při své premiéře zcela nepovedla a to díky dvoum faktorům: 1.počasím a za 2. tím, že ve stejný termín se na Bystřičce odehrávaly DH závody a pár bikerů, kteří by na Scuk přijeli, byli fandit (a účastnit se) právě na Bystřičce.
  Ve zkratce tak Kopřivnický Scuk dopadl takto:
  • pátek - v plánu byly vyjížďky v okolí města na území Červeného kamene, Bíle hory a Šipky. Bohužel za střídavého mrholení s deštěm přijel pouze 1 biker (z Kopřivnice)...
  • sobota - v plánu byla celodenní vyjížďka po trase: Ondřejník, Pustevny, Čertův mlýn, Martiňák a pak buď nazpět a nebo ještě na Smrk. Tato vyjížďka se i přes nízkou účast a vrtkavé počasí povedla a popisuji ji níže.
  • neděle - v plánu byla polodenní vyjížďka na Velký Javorník a okolí (sjezd k rožnovu, pak Dlouhá, Krátká, ..). Ve skutečnosti se však v tento slunný den setkali u Kasáren pouze členové našeho klubu (7 bikerů) a jeli jsme pouze klasickou vyjížďku na Velký Javorník, protože většina spěchala :-( Proto tuto vyjížďku nepovažuji za vyjížďku Scuku, ale za klasickou klubovou vyjížďku.


  Sobotní vyjížďka kopřivnického Scuku:
  V sobotu v 9,00 hod. jsme se za divného počasí (bylo pod mrakem) sešli u Kasáren v malém počtu 3 bikeři: Buf z Brušperka, Richard z Fryčovic a já, Roman z Kopřivnice. Vyjeli jsme teda a jeli bočními cestami do Lubiny a za Mniší, kde jsme se napojili na cestu do Měrkovic. Pokračovlai jsme po trase Drtiče až na Ondřejník k chatě Solárce.
  Zde se k nám přidal ještě Martin z Frýdlantu. Protože bylko celkově mokro (zatím nám to při jízdě do kopce nevadilo), ale z kopce by to vadit mohlo, tak jsme pro trasu do Kunčic zvolili přímou asfaltovou vrstevnicovou cestu. Přijeli jsme tedy nad Kunčice a dali si aspoň krátký lesní sjezd dolů (a pak delší asfaltový) do obce. Projeli jsme Kunčice kolem vlakového nádraží a po turistické značce pokračovali na Bystré. Zde jsme vystoupali lesem a napojili se na cestu, která stoupá od Optimitky (od Ráztoky). V esíčku v půlce stoupání jsme ve druhé zatáčce neodbočili, ale jeli rovně, tak, abychom vyjeli přímo pod lanovou na Pustevnách. Během této trasy nás Richard vyfotil tak, že se za námi nachází Radhošť:


  Roman, Buf a Martin a v pozadí Radhošť

  Pokračovali jsme dál, až na Pustevny. Zde jsme vlezli do horské chaty přímo na horní zastávce lanovky a dokonce jsme přemluvili hospodského, že jsme si mohli dát biky dovnitř. Nakonec jsme se zde zdrželi 3/4 hodinky, protože se mezitím venku prohnala bouřka. Naštěstí nepršelo dlouho a tak jsme se oblékli a vzali si pláštěnky a šusťákové bundy a vyrazili:


  Tak tady jsme všichni 4: Roman, Martin, Buf a Richard

  Protože na asfaltu bylo dost vlchko, tak jsme zvolili cestu terénem a to ne ledajakou, ale tu nejkratší a nejprudčí, přímo dolů směr Raztoka, viz fotka:


  Roman jede z Pusteven po modré směr Raztoka

  Tento sjezd kolmo dolů jsme sjeli ale jenom do půlky a pak odbočili vpravo a po "vrstevnici" nejdříve stoupali do kopce a pak už fičeli po klesající cestě. I zde udělali lesácí velké příčné zářezy do cesty a to se stalo osudným Bufovi, který asi zazmatkoval, zmáčkl příliš přední brzdu a na jedé této díře hodil masku.... Naštěstí se nic nestalo a my pokračovali dál ve sjezdu. Ve spodní části byla cesta čerstvě vysypané štěrkem, což nebylo zrovna pohodlné (pro nefully). Nakonec jsme sjeli dolů, k Razotce (zezadu) a jeli nazpět.

  Závěrem: ukázalo se, že když se chce, tak i v počasí "pod mrakem" a po dešti se dá bikovat po Beskydech, aniž by člověk byl nějak moc mokrý...


  Zpět na předcházející stránku.

  CykloArt bike klub Kopřivnice:
  aktuální akce | členové klubu | o klubu | odkud vyjíždíme?
  klubový zpravodaj | junioři | sponzoři | kontakt na nás


  Aktualizace: , (C) 1998, webmaster