• Silvestrovská vyjížďka
  pondělí 31.12.2001

  Před touto Silvestrovskou vyjížďkou jsem měl velké obavy, zda-li vůbec alespoň kousek na Vel.Javorník vyjedem, neboť o den dříve jsem šel na tento kopec pěšky a s povrchem nejvíce ušlapané stezky to vypadalo velice špatně. Dokonce jsem pře SMS rozesílání poslal ostatním bikerům v našem klubu zprávu, že se zde nedá jet ani nahoru a ani dolů (možná, že kvůli tomu i pár lidí nejelo).

  Nakonec se ale u Kasáren sešlo 10 bikerů.

  00_.jpg
  společné foto před Kasárnami, sešlo se nás 10

  01_.jpg
  Vláďa ochutnává iontový nápoj, který nabízel Hynek

  Chvilku po 10. hodině jsme vyrazili s vědomím, že a) na Velký Javorník asi nevyjedeme a b) že alkocesta (místní název pro cestu vedoucí z Kopřivnice přes kopec do Lichnova) je od poloviny pod závějemi. Siggy ji ale prověřil a říkal, že by se mohla dát jet. Vláďa ji chtěl původně vypustit (a jet přes Ženklavu), ale když jsme si mysleli, že nevyjedem na Javorník, tak jsme si říkali, že si sněhu užijem alespoň zde. A tak jsme klasicky projeli Kopřivnici a kolem Štramberského nádraží se vydali do prudkého kopce alkocesty. Cesta byla dobře odhrnutá. Vyjeli jsme na nejvyšší vrchol a počkali na ostatní. Pak jel Vláďa kousek dopředu, aby udělal tyto 2 fotky:

  02_.jpg
  Právě se rozjíždíme z vrcholu alkocesty

  03_.jpg
  A tady už projíždíme kolem fotografujícího Vládě

  Dále jsme to rozjeli z kopce, po ujetém snéhu to jelo perfektně. Bohužel sníh byl odhrnut a uježděn pouze k odbočce k rodinným domkům v údolíčku a pak to začala ta kalamita - cesta pod hromadou sněhu + přes to všechno střídavě sněhové jazyky a úzká ušlapaná cestička. Na fotce můžete vidět, jak jsme přes "to" šli do kopce.

  Po chvilce se cesta narovnala a my zkoušeli, jestli se po tom dá jet. Šlo to vždy jen pár metrů... Dokonce to pořádně nejelo ani z kopce a tak většina svůj bike tlačila i z kopce. Celkem to byl asi 1 km zasněžené silnice. Před Lichnovem u rodinných domků už byla cesta odhrnuta. Tady jsme opět počkali, až se sjedem (teda sejdem :-)

  04_.jpg
  Siggy, Vláďa, Jára a ostatní tlačí biky do kopce po nejetelném sněhu

  05_.jpg
  Pauza před Lichnovem, kde jsme čekali na ty, kterým to nejelo ani z kopce

  Pak jsme sjeli ke kostelu, kde v autobusové zastávce čekal Pavel z Frenu. Ten se k nám přidal a jeli jsme dál, kolem kostela po bočních cestě a pak po hlavní. Sníh byl dobře ujetý, jelo se dobře. Na rozhraní Lichnova a Bordovic se k nám přidal další biker (Pasečný) a tak nás bylo 12. O kousek dál, u Hasičárny, jsme si dali dopingovou pauzu :-)

  Každopádně jsme pak pokračovali dál, projeli jsme Veřovicemi a začali stoupat lesem na Velký Javorník. Bylo to lepší než se dalo čekat. Přesto to někteří vzdali a přesunuli se hned do hospody, čekat na nás a držet nám místa. My ostatní jsme se ale pobili se sněhem a stalem jízda/pěší výšlap jsme Velký Javorník zdolali. Moc dlouho jsme se nahoře ale neohřáli, protože nám po chvíli začala být venku zima (a vevnitř, jak známo je stabilně přeplněno). Počkali jsme proto chvilku na pár lidí a udělali si společné foto. Hned potom jsme se vrhli na sjezd, ruznými směry dolů.

  06_.jpg
  společné foto nás, co jsme zdárně a rychle zdolali vrchol

  (větší foto)


  07_.jpg
  Siggy si to frčí na svém RB-čku z kopce dolů (foceno u rozcestí u studánky)

  Po různě divokém sjezdu (jak u koho) a také několikati pádech (jak u koho :-) jsme všichni ve zdraví zdolali sjezd a sešli se v zamluvené hospůdce, tedy v lyžařské chatě na sjezdovce ve Veřovicích. Nálada, jak vidíte na snímcích, byla dobrá :-)

  08_.jpg
  posezení v útulné místnosti hospůdky

  09_.jpg
  pivo a k tomu rum...

  10_.jpg
  diskutovali jsme o všem možném...

  11_.jpg
  Dan měl v jednu chvíli před sebou 2 piva a 2 rumy :-)

  12_.jpg
  nálada přímo úměrně rostla s počtem vypitých "kousků"
  (pozn.:"kousek"=pivo+rum)

  13_.jpg
  Hynek předvádí své lyžařské brýle, které se skvěle hodí i v zimě na bika

  Po odchodu z chaty jsme jeli domů. Někteři ještě "dopovali" po cestě domů, takže se jim to protáhlo a trošku zatměli. Proto do dalších ročníků doporučuji všem sebou i osvětlení.Zpět na předcházející stránku.

CykloArt bike klub Kopřivnice:
aktuální akce | členové klubu | o klubu | odkud vyjíždíme?
klubový zpravodaj | junioři | sponzor | kontakt na nás


Aktualizace: , (C) 1998, webmaster