Silvestrovská vyjížďka 2003
středa 31.12.2003
Tak jako každý rok, tak i letos jsme se byli na Silvestra projet a pokecat. Teplé (a mokré) počasí před Silvestrem nebylo zrovna ideální a také zataženo a mírné sněžení se podepsalo na nižší účasti. U Kasáren se nás sešlo pouze cca 9 (když nepočítám Járu, který se na nás přišel jenom mrknout).
Vyrazili jsme pomalou jízdou po mokré (a posolené - brrrrr) cestě. Lepší už to bylo za městem. Přehoupli jsme se po alkocestě přes kopec a někteří z nás si dali do Lichnova sjezdík po louce. Ve Veřovicích jsme projeli kolem jedoucího vlaku a "Dugy stezkou" kolem kolejí (Dugyho proto, že jednou se tam Dušan namotal na plot a podruhé zase píchl:-)))
Začali jsme tedy stoupat na kopec. Vláďa s Jirkou už to vzdali u nádrže (kvůli trekingu a přednímu sliku, no ale mohli to dát;) a ostatní jsme se postupně drápali na vrchol. Povrch byl nakonec perfektní (teda relativně, čekali jsme, že se nebude dát jet, ale v sedě se dalo). Cestou do kopce jsme potkali ještě další 3 bikery, včetně pravidelného nejmladčího účastníka, Lukáše z Kopřivnice.
Vrchol jsme tedy zdolali, chvíli počkali (déle ne, bo některým začínala být zima, každý si sebou nevezl druhou bundu, že jo:) a tak jsme se vydali sjezdíkem dolů. U studánky jsme potkali Hynka se Siggym, kteří se rozhodli to otočit. Siggy nakonec (asi jediný) jel lesem kolmo dolů včetně serpentýn a pochvaloval si to (no asi jsem měl jet s ním...)
Nakonec jsme se sešli v "naší" oblíbené chatě s rezervací pro nás (a hlavně s uzamykatelnou místností pro naše kola). Dali jsme si něco na zub a na pití, pokecali a ponějaké chvíli se rozjeli domů.
Nazpět jsem jel ve skupince v 5ti lidech přes Ženklavu a navíc ještě zadem do Štramberka + sjezd "po hraničkách" do Kopřivnice.115-1595_img.jpg
sraz u Kasáren, jde vidět, že bunda s reflexními pruhy plní svůj účel


115-1596_img.jpg
Dušan a Vláďa stoupají do kopce po "alkocestě"


115-1600_img.jpg
Siggy


116-1603_img.jpg
a tady už vyjíždíme na horizont


pict0002.jpg
menší pauza


116-1606_img.jpg
stejné místo, také na horizontu mezi Kopřivnicí a Lichnovem


0101_0004.jpg
tady už jedeme ke konci Bordovic po hlavní cestě (foceno za jízdy)


116-1612_img.jpg
Pik a Siggy právě vyjeli ze stezky, vedoucí kolem nádraží a kolejí


116-1614_img.jpg
Siggy a Hynek stoupají lesem do kopce


pict0003.jpg
A je to tady! vyjeli jsme na vrchol Velkého Javorníka k chatě


pict0003d.jpg
detail předchozí fotky


javornik_Standa.jpg
Standa s Lukášem a Jirkou dorazili na vrchol chvíli po nás


pict0012.jpg
posezení v hospůdce, Hynek nám koupil čaje s rumem


pict0013.jpg
právě dlabeme zelňačku


pict0015.jpg
kromě ní ještě někteří zvládli párky, pivko, apod...


Děkuji Jirkovi a Martinovi, že mi už poslali fotky a pokud máte ještě někdo další fotky, tak mi je prosím také pošlete na e-mail.Zpět na předcházející stránku.

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasy


Aktualizace: , webmaster