-
Celodenní vyjížďka na Soláň
čtvrtek 8.5.2003
Podruhé po sobě bylo ve čtvrtek volno a tak jsme si naplánovali delší vyjížďku, na Soláň.
Z Kopřivnice nás vyjelo 6 bikerů (Vláďa, Dan, Dušan, Hynek, Libor a Roman). Vzali jsme to celkem rychle po cestě až za Vlčovice a zde to vzali do Frenštátu kolem řeky, kde se několikrát střídá široká cesta a úzké cestičky v lese. Z tohoto místa jsou i první 2 fotky:
Projeli jsme Frenštát a jeli dál, stále kolem řeky až do Trojanovic, kde jsme odbočili vlevo a pobočních cestách dojeli na Bystré. Tady jsme si projeli jeden pěkný terénní úsek, vedoucí také přes tuto hráz:
Z Bystrého jsme pokračovali dál pod Stolové, kde jsme po stezce vystoupali na vrstevnici v lese. Po ní sjeli do údolí Čeladenky, kousek po asfaltu a po žluté zn. vystoupali na rozcestí u Martiňáku. Tady jsme si dali malou pauzu, než jsme se sjeli a pak jsme vyrazili dál. A začaly největší lapálie dne...
Vláďa se rozjel tak, že se zastavil až po několikati kilometrech v Horní Bečvě, my ostatní jsme se zastavili hned na asfaltovém rozcestí na Martiňáku, neboť Dan si všiml, že mu něco píská v přední brzdě. Tady se k nám přidal Jirka od ValMezu a Dan po chvíli zjistil, že na jedné desce přední brzdy nemá po měsičním používání vůbec žádné obložení... Rozhodl se tedy pro klidný návrat domů.
Rozjeli jsme se a po chvíli jsme stali znovu. Tentokrát kvůli mému defektu. Bohužel jsem navíc zjistil, že pod sedlem hodně dlouho vozím píchlou duši a tak jsme přešli k lepení. Tady děkuji Dušanovi a Jirkovi za zapůjčení lepení.
To ale nebylo všem trablům konec, po chvíli jízdy z kopce dolů, kdy nám poodjel Dušan, jsme jej najednou potkali, jak jde proti nám do kopce pěšky. Na dotaz co se děje, odpověděl, že ztratil řetěz... Prostě 3 závady během chvilky. Naštěstí Dušan řetěz našel, hodil do kapsy, sjeli jsme z kopce a před kostelem v Horní Bečvě řetěz nasadil a spojil rezervní spojkou.
Čekání na nás už ale nevydržel Vláďa a vydal se tak dopředu. Tak jako my vyjel na hřeben po žluté značce, ale navíc si dal sjezd do Velkých Karlovic a výjezd na Soláň. Chvíli po něm přijeli k chatě na Solání Dušan a Libor, kteří jeli do kopce rychleji, já s Jirkou jsme počkali na Hynka a pak ve trojku také dojeli. Dali jsme si většinou polévku s chlebem a něco nebo pivo na zapití.
Po občerstvení jsme se rozdělili, Vláďa a Dušan mířili přes Tanečnici, Hožovské Díly a Rožnov na Velký Javorník. Jirka jel s nimi a odpojil se směrem domů. Bohužel další "závada" se objevila u Vládě ve sjezdu na Hažovské díly, kdy se mu povolil zip na kapsičce a vypadla mu duše a nářadí. Vláďa tak šel s Dušanem nazpět asi 1km a všechno našli. Vystoupali do sedla Velkého Javorníka a po sjezdu si ve Veřovicích vychutnali pivo (viz foto).
My zbývající tři jsme ale jeli ze Soláně opačným směrem. Hynek potřeboval na Pustevny, Libor do FM a já do Frýdlantu, takže jsme jeli spolu po hřebeni zpátky, stejnou trasou do Horní Bečvy. Stoupání na Martiňák jsme zvládli stoupáním alá MTB Beskyd Tour a z Martiňáku již jeli klasicky po stoupající vrstevnici s terénní koncovkou na Pustevny.
Na Pustevnách jsme se rozdělili, Hynek jel později již přímo domů a já s Liborem směrem na Frýdlant. Nejdříve jsme jeli po zelené značce, která vede na Bystré a do Kunčic. Ale jen po hřebeni a první kleséní. Pak jsme pokračovali dál po vrstevnici, která také klesá a také by nás dovedla do údolí do Bystrého, ale na jedné odbočce jsme odbočili vpravo, kousek vystoupali a pak po mírně klesající vrstevnici (na konci více klesající) dojeli až do údolí Čeladenky. Zde jsme již po asfaltové cestě pokračovali přes Čeladnou do Frýdlantu a Libor do FM.
Tato celodeení vyjížďka se celkem povedla, najeli jsme určitě přes 90km.
Zpět na předcházející stránku.
Beskydské MTB info |
WWW rozcestník |
seznam maratonů |
Kopřivnický DRTIČ |
CykloArt bike klub |
beskydské trasy
Aktualizace:
,
webmaster
|