• silniční vyjížďka na DH Hostýn
    neděle 13.4.2003
    Tento den se jel pohárový DH závod na Hostýně. Jeli jsme se na ně tedy podívat. Trasa byla z Kopřivnice přes Val-Mez do Bystřice pod Hostýnem a až na Hostýn a stejnou cestou zpět.

    U Kasáren se nás sešlo 8, Vláďa, Dan, Libor, Hynek, Slánka, Dušan, Jirka N, a já, Roman. Dušan a Jirka měli silničky, ostatní biky na slikách. Vyjeli jsme v 9.hod. a již brzo, v Ženklavě se to potrhalo. Pak jsme se ale před Mořkovem sjeli, ale znovu se to potrhalo. V Hodslavicích se ale stal osudový okamžik v tom, že Vláďa navedl druhou skupinu kolem kostela zadní cestou a to nevěděl Dušan z první skupiny, který nám jel naproti... Samozřejmě nadával a čelo dojel až na Hostýně. Od Hodslavic jsme se ještě párkrát sjeli a roztrhali, ale na Hostýn jsme už stoupali hodně zvlášť.

0414_0000.jpg
sraz u Kasáren - zleva: Dan, Libor, Dušan, vzadu Slánka, Vláďa a Jirka


0414_0003.jpg
Hynek už konečně vylezl s připraveným kolem / v popředí jsem vyjímečně na fotce já a Dušan


0414_0006.jpg
potrhaná skupinka se sjíždí, před Veřovicemi: Vláďa, Slánka, za ním Libor, pak Jirka, v úniku Dušan a vzadu odpadlíci Hynek a Dan


109-0904.jpg
průjezd přes Hodslavice, kromě Dušana, který nám "jede" naproti, jsme zde skoro všichni


0414_0021.jpg
posezení v hospodě na Hostýně - Dušan, Dan a LIbor si pochutnávají na polívce


0414_0031.jpg
naše stroje, zleva: Vláďův treking RM, Slánkův starý Author, Romaův starý Trek, Liborův starý HeavyTools, Dušanova silnička, Danův Schwinn, Jirkova silnička Merida a Hynkův zapůjčený treking


Do hospody jsme tedy přicházeli postupně, první přijel Slánka, pak Vláďa, já, Libor, Dušan, Dan, Jirka a Hynek, přesně tak, jak máme poskladané kola na poslední fotce. Pojedli jsme a já spěchal na trať udělat pár fotek z tratě, klikněte na odkaz a můžete se na ně podívat:
klikni fotky z tratě závodu DH Bystřice pod Hostýnem klikni
Dlouho jsme se na na Hostýně ale nezdrželi, asi po hodince jsme jeli nazpět. Sjezd byl v pohodě a ale to co nás čekalo dál, už v pohodě nebylo. Celou cestu nazpět jsme jeli proti větru... Ještě jsme teda měli zastávku v Osičku na pizzu (jenom Hynek si nedal a fičel napřed a Vláďa, protože měl těstovina na vrcholu, ale Libor si naopak po polívce a kolbásce jako jediný dal pizzu celou!, taky mu pak bylo divně:)
No prostě návrat byl celý ve znamení jízdy proti větru. Na špici jel Vláďa se Slánkou, za nimi jsem se tak tak držel já, za námi Jirka, Dan a na konci Libor. Hynek jel pěkně rychle, pdojeli jsme ho až ve ValMezu. Ve stoupání do kopce Láďa ujel nejen mi, ale i Slánkovi (pak jsem odpadl i Slánkovi), ale počkal na nás a zase jsme se sjeli. Ještě ale před Ženklavou jsem ale už odpadl najisto...

I když v nadpisu je slovo vyjížďka, tak by se spíše pro zpáteční jízdu hodilo více silniční časovka jednotlivců a pevně neurčených družstev...



Zpět na předcházející stránku.

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasy


Aktualizace: , webmaster