Nedělní vyjížďka na Velký Javorník
neděle 5.9.2004
První neděle po letních prázdninách přinesla sebou naději, že i ostatní začnou jezdit. V sobotu jsem rozeslal všem členům sms, že sraz je v neděli před 8,30 hod. a čekal účast aspoň přes 10 lidí. Možná ale, že snad mlhavé počasí většinu odradilo... a tak se nás sešlo nakonec 8 - Vráťa, Hynek, Jirka, Radim, Pavel, Ondra, Martin a já-Roman.
Vyrazili jsme na Janíkovku, kde se překvapivě oddělili Radim a Pavel (že si musí dát čmouda... a že nás dojedou - nedojeli). Prudkým sjezdem jsme sjeli do Lichnova, po silnici dojeli do Veřovic, protáhli se kolem nádraží a začali stoupat na Velký Javorník po trase Alve. V půlce jsem se oddělil a jel lesem, zbytek po cestě. Někde však zastavili a čekali, neboť k chatě dorazili později.
U chaty jsme se vůbec nezdržovali, jak můžete vidět na 2.fotce, tak vrchol kopce byl fakt v mlze, foukalo tam a byla tam zima. Dali jsme si od chaty serpentýny na Frenštát, s tím, že na cestě se uvidí, kdo bude kudy chtít jet. Jirka a Ondra to šli raději pěšky (aspoň se jim nic nestalo:). Na cestě se překvapivě všichni rozhodli, že budou pokračovat prudkým sjezdem v lese a tak jsme to různě (někdo jel, někdo šel) zvládli a postupně dojeli na Horečky a do Frenštátu.
Tam jsme u Okluku potkali Vláďu, jak jel autem (po nemoci) a dali si u hospůdky pivo. Cestou zpět kolem řeky jsme zjistili, že se obnovuje koryto a tím pádem je pár úseků vysypano hrubým kamením. Z Vlčovic jsme vystoupali na Janíkovku, sjeli sjezdem pod cestou a u Bowlingu si dali druhé pivko. Smůlu na závěr měl Jirka, který u parku zjistil, že má vzadu defekt.
Najeli jsme něco přes 30km, počasí se nakonec umoudřilo a vysvitlo slunko. Byla to taková běžná povedená nedělní vyjížďka.
Zpět na předcházející stránku.
Beskydské MTB info |
WWW rozcestník |
seznam maratonů |
Kopřivnický DRTIČ |
CykloArt bike klub |
beskydské trasy
Aktualizace:
,
webmaster
|