Nedělní vyjížďka na Pustevny
neděle 25.9.2005
V tuto neděli jsme se jeli podívat do Raztoky na silniční závody a hlavně si vyjet na Pustevny. Jelo nás poměrně dost, 9 lidí - 8 od Kasáren a Mira se přidal ve Vlčovicích. Raritou taky bylo to, že po dlouuuuuhé době s námi jela ženská a to odvážna Irča, která s námi asi bude jezdit i do budoucna. Dále jeli: Vláďa, Dan, Hynek, Mira, Víťa, Jarda, mladý Ondra z Oder a já, Roman.
Trasa: Janíkovku jsme vynechali, jeli přes Vlčovice, kde se přidal Mira a pak přes Tichou a kopeček do Frenštátu a klasicky kolem řeky do Raztoky. Tam se chystali na parkovišti závodnici. Ti z nás, co se chtěli na závod podívat, jeli po asfaltu, ostatní dali přednost terénu a jeli jak na Drtiči. Nahoře jsme se u bufetu scukli.
Sjezd jsme jeli netradičně, dali jsme si takový singletrack napřič přes sjezdovky a pod lanovkou a vyjeli jsme na vrstevnicovou lesní cestu mezi Okrouhlým a Noříčí horou. Každopádně to byl nejzajimavější úsek trasy. Pak jsme jseli do Raztoky, kde nás čekal Ondra a normálně jeli nazpět. Ve Frenštátu si ještě někteří z nás dali brod.
 vyjíždíme z Kopřivnice
|
 stoupání za Tichou
|
 první na horizontu Irča a Ondra (my ostatní to už můžem zabalit :-)
|
 technický úsek kolem řeky pod Raztokou (ano, je to ta "Danova" stezka)
|
 most pod parkovištěm v Raztoce, čekáme až se sjedem
|
 Irča a její trošku krvavá noha (něco takového ji ale nerozháže)
|
 správní bikeři jedou nahoru terénem, pár jedincu po asfaltu
|
 chata u horní stanice lanovky, polévka přišla vhod
|
 krátký úsek, který překonáváme pěšky, sjezdovka
|
 stejná sjezdovka kousek dál a pěkný výhled po okolí
|
 tak tohle je foceno potom, co Irča spadla hlavou dolů do asi 3 metrové rokle, kdy u mě nad paparazzi sklony zvítězil strach a spěchal jsem ji pomoc. Proto je fotka až po karambolu. Jak vidíte, Irča se už usmívá...
|
 ostatní mezi tím čekali kousek dál. Jak vidíte, po takové vrstevnicové stezce (singletracku) jsme jeli hodně dlouho
|
 a to je už brod ve Frenštátě, jede Vláďa
|
 Dan
|
 Mira
|
 Jarda
|
 Ondra, tady jedeme kolem řeky, z Vlčovic do Lubiny
|
|
|
PS: ještě si vzpomínám, že cestou nazpět z Raztoky na Fren jsem nakrkl Miru, když jsem ho předjel v tom prudkém sjezdu u těch chatek, jak se opačně chodí pěšky (měl strach, že ho sejmu, ale ani jsem se ho nedotkl... ;-)
Zpět na předcházející stránku.
Beskydské MTB info |
WWW rozcestník |
seznam maratonů |
Kopřivnický DRTIČ |
CykloArt bike klub |
beskydské trasy
Aktualizace:
,
webmaster
|