Ukončení sezóny, aneb zahájení zimní sezóny
nedělní vyjížďka na Velký Javorník
neděle 20.11.2005
Tak dlouho jsem odsunovali termín vyjížďky k ukončení sezóny, až se stalo, že nasněžilo. Myslel jsem si, že nikdo nepřijede, jaké bylo ale mé překvapení, když přijelo tolik lidí! U Kasáren jsme se sešli v počtu 8 lidí: Irča dorazila autem (s kolem), Hynek, Josef, Víťa, Jirka, Mira (kameraman), Mira (Ňuf) a já, Roman. Chvíli jsme řešili kam pojedem, na Pustevny se nechtělo nikomu, bylo zataženo a protože bylo kolem nuly a cesty byly posolené, tak jsem navrhoval něco mimo cesty, např. Puntík. To ale neprošlo, většina chtěla na něco většího a tak zvítězil Velký Javorník.
Hynek ještě rozlil čirý energetický protimrznoucí nápoj a vyrazili jsme.
Vyjížďka byla.... typicky Silvestrovská. Jeli jsme přes alkocestu od Štramberka na Lichnov, zkratkou sjezdem po poli, po silnici do Veřovic a pak že zkusíme, jak vysoko vyjedem. Nakonec to vypadalo líp, než jsme si mysleli a i když jsme byli potrhani, byly mezi námi velké mezery a taky ten kilák pod studánkou stál za to.... tak nakonec jsme myslím všichni nahoru vyjeli.
dscn7131.jpg
posilnění před jízdou


dscn7146.jpg
alkocesta


dscn7152.jpg
Bordovice


dscn7159.jpg
Veřovice


dscn7169.jpg
pauza před vjezdem do lesa


dscn7187.jpg
to je ten horší úsek před studánkou


dscn7198.jpg
před odjezdem


dscn7207.jpg
Víťa se zvedá po pádu


dscn7208.jpg
Mira zrovná letí
:-)

dscn7230.jpg
Ňuf taky sebou žuchl


První vyjell Ňuf (už jsem ho nestihl předjet:) a pak další. V chatě byl volný stůl, a tak jsme čekali na další vevnitř. Pak přišel sjezd, ke studánce jsme to vzali po cestě, tam se potkali, pak lesem kolmo dolů, zase se počkali a rozdělili se, opatrnější vlevo po cestě a adrenaluchtiví zase kolmo dolů. Těsně před serpentýnami jsem vyfotil pár pádů :-) Hynek si opravil páčku a pak jsme to už vzali vpravo a sjeli dolů, k hájence.
Horší už byla cesta nazpět, po mokré prosolené silnici... Nehal jsem ostatní jet rychleji (některým byla i zima) a jel jsem v klidu, abych nebyl obhozený až na hlavě. Po alkocestě jsem nechtěl jsen jen tak nudně po asfaltu a tak jsem na horizontu zahl vlevo do lesa a dal si ten sjezdík, co tam je.


Zpět na předcházející stránku.

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasy

Aktualizace: , webmaster