nedělní vyjížďka na Ondřejník
neděle 11.5.2008

Před touto neděli jsme se s Hynkem rozhodli, že posunem začátek nedělních vyjížděk z 10. na 9.hodinu. Myslím že jsme udělali dobře. V devět jsme se tedy sešli a slunko už dost hřálo (ve městě). Jinak to bylo na rukávy.
U Kasáren jsme byli 4 - Dan (o den dříve jsem se k němu stavil a přemluvil jej :-) , Víťa, Jarda z Lichnova a já (Roman). Dále jsme byli domluveni s Hynkem a s Jaroušem, že na nás počkají před Měrkovicemi.
Tak jsme tedy vyrazili. Do Lubiny, přes pole na Mniší a tam jsem se na louce potkali. Dál společně do Kozlovic, někteří z nás si dali i první brod, přes řeku. Pokračovlai jsme dál, ve Lhotce většina přímo, po tom stoupáku, Víťa a já naokolo. Pro mě to byla první letošní vyjížďka do terénu, moc jsem nenajezdil, tak jsem toho měl už dost. Na Ondřejníku na chatě teď visí cedule "100 let chaty Onřejník, 1907-2007, KČT". A bylo tam fajn, sluníčko hřálo, někteří lidi se opalovali a Jarouše začala lákat opékaná klobása :-) no ale pak začalo pofukovat, tak jsme jeli dál.


Někteří ještě chtěli dát Skalku, ale pak z toho sešlo a jeli jsme klasicky. Danovi začal dost vrzat bike, tak jsme ho obhlíželi a přemýšleli čím to je... ale nepřišli na to. Asi některý čep. Najeli jsme na serpentyny, ale hned na začátku bylo dost popadaných stromů. S Danem jsme to otočili, já hledal zkratku a našel, Dan to objel celé po cestě. Tak jsme jeli tu technickou pasáž v 5 lidech. V te zatáčce jak teče potok, Hyna trošku "seběhl" z kola... tedy říkal to :-)
no jeli jsme dál, dali si serpentyny, brodík, obhlíželi Danovi kolo a pak ty úseky přes lesy a sjezdíky po loukách až k rozcestí. Tam jsme se s Danem odpojili a jeli vpravo. Zbytek jel dál rovně na Frenštát.

Zpět na předcházející stránku.

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasy

Aktualizace: , webmaster