Noční Javorníkování
20.6.2009

Počasí přes den nebylo nic moc, pořád pršelo, hrozilo že se akce neuskuteční, ale navečer vylezlo slunko a my se tak opět vydali zdolat Velký Javorník v noci. Sešli jsme se o půl desáté u Kasáren v počtu 12 bikerů a vyrazili jsme. Přesun probíhal normálně, včetně občerstvovvačky u Láďe v Bordovicích.


Druhá skupinka, předseda Vláďa a spol., dojeli autem do Veřovic a začali stoupat na kopec již dříve. Nakonec jsme všichni vyjeli nahoru a sešli se v chatě. Bylo nás tedy celkem 17. Tam jsme nějaký čas poseděli. Mezi tím přicházeli borci z nočního pochodu Lysá hora - Velký Javorník. První skupinka (Vláďa a spol.) už jeli domů dříve. Většina byla naladěna ještě jet na Pustevny, ale jak jsme se zvedli po jedné hodině, tak zjistili že se už celkem ochladilo a tak si to skoro vyšichni rozmysleli.... a že u pramene Jičínky se uvidí.


Tak jsme se rozjeli z kopce a zstavili se u pramene Jičínky, tam se našli jen dva odvážní, Jarouš a Jirka, kteří se rozhodli jet po tmě na Pustveny na východ slunce. Jarouš si půjčil ještě od Hyny jedno světlo, aby se jim lépe jelo. My jsme pokračovali dál, na Veřovice, tam krátká pauza, pak do Lichnova doprovodit Hynu a pak se odpojil Ňuf a většina jela ještě přes "alkocestu" (místní název) přes kopec na Štramberk a do Kopřivnice.

Kromě fotek se můžete podívat také na video:

Další info poslal Jarouš, který s Jirkou vyjel na Radhošť:
"
Na Pustevny jsme dojeli něco kolem 3:08 podle casu na fotce. Potom jsme jeli hřeben na Radhošť. Tam dost foukalo, ale už se rozednívalo, tak se jelo lépe. V údoli byla mlha a po slunku ani památky. Tak jsme se vrátili k chate pod vrcholem, že tam dáme čaj, ale zavřeli ji v 3:00 - jak nám říkali někteří, co šli ještě přechod z Lysé. Tož jsme tam s nimi ještě chvilku pobyli, potom zajeli ještě jednou na Radhošť, vyfotili nás a hurá domů. Z hřebenu jsme to zkratili sjezdem po sjezdovce na Knížecí cestu. Na té mokré trávě radost brzdit, ale nebyl karambol :-) No a v 5:00 jsem byl doma jak na koni. Jirka to měl ještě do Kopru.
"
Zpět na předcházející stránku.

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasy

Aktualizace: , webmaster