nedělní vyjížďka na Velký Javorník
30.5.2010

Počasí toto jaro bylo fakt nic moc, už asi 3 týdny střídavě prší. I na tuto neděli byla předpověď že bude pršet, ale že by mělo začít až kolem jedenácté.
Přijel jsem ke Kasárnám a tam nikdo. S Hynou jsme měl sraz na "alkocestě" a taky tam přesně přijel. Chtěl jet na Velký Javorník, někde do terénu v okolí ne, protože je všude bahno... Tak jsme jeli. Sjezdík jsme si přes pole dolů nedali, bylo zorané a byly tam kaluže. Takže klasicky po cestě přes Lichnov, Bordovice, Veřovice a nahoru na Velký Javorník.


Nahoře bylo u chaty docela dost cyklistů. Sjezdík jsme si zkusili nejdříve serpentiny po cestu, bylo to suché, tak jsme jeli dál, až dolů. K můstkům jsme ale nejeli, v lese byla nějaká nově postavená šotolinová cesta, tak jsme ji zkusili: docela klikatá a vedla k chatkám na Paseky a k Březinám. Pak jsme už chtěl jet domů po cestě, ale Hyna přes kopec na Lichnov, že je tam "zaručeně" sucho :-) nebylo :-) ale dalo se to vyjet, jen pak ve sjezdu byla nečekaně jedna kaluž v trávě.
No nakonec jsme to vzali zase na alkocestu a tam se rozdělili. Chybělo mi asi 5 minut abych dojel domů za sucha, ve Štramberku začalo před dvanáctou pršet, docela prudce, tak jsem se schoval pod strom a jel až později.
Jo, dobrá vyjížďka a rozhodně lepší než sedět doma ;-)


Zpět na předcházející stránku.

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasy

Aktualizace: , webmaster