Silvestrovská vyjížďka
pátek 31.12.2010

Počasí nevypadalo lákavě, bylo zataženo, -7°C a hlavně místy foukal dost otravný vítr, ale i přesto se nás sešlo asi 14 bajkerů.
První sraz byl tradičně u CykloArtu v Kopřivnici, tam to chvíli vypadalo, že nás bude jenom 5, protože ten vítr opravdu nebyl lákavý. Nejhorší to měli ti, co přijeli přes pole z Příbora. Nakonec se nás sešlo 7 bikerů a pes Giro od Sigyho, který prý poběží vedle nás. Cestou se ještě přidal Jarouš a u Ládě v Bordovicích jsme pak čekali na Hynka, který měl zpoždění. Vyjeli jsme nakonec bez něj, z Bordovic do Veřovic to byla síla, ten vítr. Stejně tak na nádraží, tam jsme se schovali za roh a Hynek nás tak málem minul. Za kolejema se přidali ještě další bikeři, takže to nás myslím už bylo 14. Ještě jsme dali zastávku před lesem u hájenky a pak v půlce kopce, nad pramenem Jičínky, kde jsme si opět udělali menší občerstvovací stanici. Bez toho by to v tom počasí ani nešlo :-)
V dalším stoupání k rozcestí u studánky (pod vrcholem) jsme projížděli kolem Irči a Lukyho, kteří šli pěšky se svou malou Ivankou a s kamarády. Irča pohotově vytáhla cukroví a nějakou dobrou čokoládou mi dodala energii :-)
Na vrchol jsem dojel v klidu tak v poslední třetině, nebyl důvod spěchat, zvlášť když jsem viděl, jak se tam někteří klepou zimou. Oblékl jsem si druhou bundu (kterou jsem si pod kopcem sundal) a bylo mi celkem fajn. Ještě jsme chvíli čekali na zbytek. U chaty ve směru na Frenštát bylo trošku závětří. Vidět bylo z kopce mezi mraky jen jedno místo, kousek Bordovic a Lichnova. Pak všichni vyjeli a vyšli a udělali jsme si společnou fotku.


kliknutím fotku zvětšíte až na 2136x1424 pixelů
(fotku vyfotila Iri)


Následoval sjezd. Mým přičiněním jsme jeli jinak... kromě sjezdaře Sigyho nikdo nahoře nereagoval, jestli pojede lesem kolmů dolů, tak jsem pro změnu zvolil jinou trasu, na druhé odbočce vlevo, takže zkratkou k rozcestí nad pramenem. Byl to pěkný technický úsek a dal se jet po vyšlapané stezce dost rychle, ale pak jsme to už museli sjet po cestě a to byl Hyna naštvaný, že jsme to měli vzít kolmo lesem k Veřovicím. Vracet se už ale nikdo nechtěl :-) Ve sjezdu se jako frajer ukázal Sigyho pes, který dokázal z kopce běžet až čtyřicítkou a viset tak prvnímu!
Ve Veřovivích jsme měli rezervované místo v chatě, tak jsme poseděli, dali si zelňačku, Hyna nás pohostil čajem s rumem, pokecali jsme a celkem brzo jsme se letos rozprchli směrem k domovu. Poslední jsme vyjížeděli 4, tedy se psem 5, Hyna, Martin, Sigy a já. Schody nás už nelákaly, tak jsme to vzali po svahu. Pak k Martinové tetičce a pak už bez něj do Lichnova a se Sigym přes kopec zpátky. Světla jsme letos skoro ani nepotřebovali.
A taky bylo dobře, že celý den mrzlo a sníh přes den netál a nebyly mokré cesty.

Hrdinou tohoto dne určitě byla malá Ivanka, že takový výlet v pohodě ve svém věku zvládla.
A také Sigyho pes (a jeho trenér v jediné osobě), na kterého se nikde nemuselo čekat a který ještě, když Sigy slezl z kola, tak začal na něj štěkat! :-)
Další fotky
Kromě fotek z Hynkového foťáku, jsou tu ještě další fotky:
2. fotky od Irči a Lukyho, kteří zdolali Javorník pěšky se svou malou Ivankou a s kamarády
3. fotky od Romana z mobilu, kvalita ale nic moc
4. fotky od Miry z mobilu
Jinak nefotil ještě někdo?

Můžete se i podívat na fotky a videa z ostatních ročníků.Zpět na předcházející stránku.

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasy

Aktualizace: , webmaster