Lysá hora
sobota 26.2.2011

Kamarád se v sobotu vydal na Kriváň (samozřejmě pěší výstup), tak jsem si řekl, že bych se mohl vydat aspoň na naší nejvyšší horu, co tu v Beskydech máme. U nás bylo škaredě, mlha (nebo smog?) -8°C a na online kameře z Lysé jsem viděl, že nahoře už před osmou byly -4°C, tak bylo jasné že tam bude i přes den tepleji.
Tentokrát jsem nejel z Kopřivnice na kole, ale přiblížil jsem se k Frýdlantu n.O. autem. Zaparkoval jsem v Nové Dědině, přejel přes mostek, Nová Ves a Malenovice. Stoupání na Hradovou bylo v pohodě, sice jsem se 3x zastavil, abych si odpočinul, ale jinak se to dalo celé vyjet. I ta kamenitá strž výše se dala vyjet, po sněhu se dokonce po tom jelo lépe. Hůře se jelo až pod Ivančenou, tam kde turisti chodé z cesty vlevo a dál po cestě to nebylo moc vyšlapané. Cestou k Ivančeně bylo poprvé vidět trochu do dálky, dostával jsem se už nad ten mrak (nebo smog). Od Ivančeny jsem to vzal na Zimný, ale většinou se po tom sněhu nedalo jet, bylo docela teplo. V některých místech, v závětří a na slunku, dokonce kamala ze stromů voda.


Ze Zimného se to už zas dalo vyjet, cesta byla ušlapaná a ujetá od lyžařů. Po dlouhých 3,5 hodinách :-) jsem se konečně vyškrábal na vrchol (v tom ale byly také zastávky na focení, odpočinek, jídlo). Rozhodně to stálo za to, sice nebylo vidět na Vysoké Tatry a na Praděd, ale i tak ty výhledy stojí za tu námahu se dostat nahoru. Nahoře jsem se podíval všemi směry, dal si v chatě česnečku a rozjel se dolů, po červené do Ostravice. Sjezd byl v pohodě, žádný led, jen při vjezdu do mraku (nebo smogu) začala být zima, tak poprvé přišla vhod druhá bunda. V nižších částech na některých místech tál sníh a tekla voda po cestě, v tomhle by to bylo lepší na ty Malenovice.hlasovat nebo přidat k videu komentář můžete tady video na Youtube
na fotky a video jsem použil foťák Canon A590 IS


Zpět na předcházející stránku.

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasy

Aktualizace: , webmaster