|
Rychlebské stezky
sobota 1.10.2011 Tento víkend měl být podle předpovědi počasí posledním pěkným víkendem v roce, teploty kolem 25°C. Tak jsme se s Vláďou domluvili a vyrazili si projet Rychlebské stezky ( www.rychlebskestezky.cz ). Cesta autem trvá sice 2,5 hodiny, ale myslím že to stojí za to, si to projet. Nejdříve jsme si dali severní trail podél Černého potoka a za 7 km jsme měli už celkem dost :-) , ale to byl teprve začátek. Mrkli jsme na "bike park Zahrádka", BMX trať a pak se vraceli zpátky do Černé vody. Hlavní část nás teprve čekala, stoupání k lesu a lesem k prvnímu trailu. Začaly první serpentyny. Povrh se střídal vysypané bílé kamení, hlína a někdy brod. Pak lávky a velké kameny. Vystoupali jsme na nejvyšší místo a projeli si postupně několik trailů: černý trail Wales - nejtěžší, chvílemi hodně tvrdé trail Biskupský - celkem v pohodě, hodně po hlíně a jehličí trail Tajemný - rychlý a také místy těžký, a také dost dlouhý trail Mramorový - jehličí a po větších balvanech a na závěr "Sjezdy" - prostě prudší sjezd lesem, občas kamení Celkem jsme ujeli sice "jen" 40 km, ale hodně vysilujích 40 km, kdo nevěří, ať si to zkusí.... Ty nejtěžší místa jsme moc nefotili, moc jsme v nich nezastavovali
Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasy |