Silvestrovská vyjížďka
sobota 31.12.2011


Letos dorazilo více lidí z větší dálky, dva bikeři z Oder přijeli na dvoukole, Martin a Radek přijeli z Ostravy a ještě pak za námi do chaty přiběhl Zbyňa z Delfou, kteří přiběhli z Lysé hory....
V kopřivnici se nás sešlo 18 bikerů na 17 kolech a 1 pes, Giro. Vlastní vyjížďka probíhala v pohodě, silnice byly ve městě bez sněhu, mokré. V Kopřivnici si někteří dali na kruháči 12 koleček, pak jsme jeli po bílé, trochu posněžené alkocestě do Lichnova, tam se přidal Hynek, příjemná zastávka u Vláďě v Bordovicích, ve Veřovicích na nádraží jsme počkali pár minut na Pika a pak jsme už začali stoupat po zasněžené cestě na vrchol Velkého Javorníku. Zezačátku sníh křupal, nahoře se to spíš propadalo, bylo třeba držet přesně stopu. Dalo se to ale v pohodě vyjet, i na ojeté gumě :-)
Na sjezd přímo z vrcholu se heclo letos více lidí a bylo to fajn, dalo se to. Hned na prvním rozcestí to Hyna zpestřil pádem, jak můžete vidět ve videu :-) jeli jsme ale dál, odvážlivci přes serpentyny. Nakonec jsme všichni dojeli k chatě ve Veřovicích, kde jsme si dali mimo jiné zelňačku, klobásu, aj. Domů jsme odjížděli po skupinkách, poslední jsme ještě vyjížděli za světla, nebo šera a do Kopřivnici jsme přijeli za úplné tmy. Se Sigym jsme si dali ještě sjezd lesem po tmě, jen s jednou čelovkou :-)
Zpět na předcházející stránku.

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasy

Aktualizace: , webmaster