Kralický Sněžník, Dolní Morava
30.5. - 2.6.2013

Tento rok jsme si pro naše tradiční 4 denní bajkování vybrali na doporučení Munziho oblast Kralického Sněžníku. Vybral nám také ubytování v chatě Vilemína, v Dolní Moravě a ukázalo se že to bylo parádní výběr. V chatě bylo útulno, snídaně byly na místě, večeře nedaleko, dobrá cena a překvapením byla sauna, o které jsme zezačátku ani nevěděli, že ji tam mají :-)
Ale hlavní bylo bajkování. Tady nám trochu nevyšlo počasí, ve čtvrtek pršelo, tak jsme ani nespěchali a přijeli na místo až na večeři.
V pátek jsme ráno vstali a... pršelo. Naštěstí ale přestalo a 10,45 jsme vyjeli. Nejdříve jsme začali stoupat na západní hřeben Sněžníku, až jsme přijeli k hranici. Tam jsme se rozdělili, většina se vydala po stezce po hranici, kde museli jít i pěšky a dostali se tak na rozhlednu Klepač. Já jsem s Munzim a Mirou jel po naší straně po vrstevnici, pak jsme přejeli na Polskou stranu, to už svítilo slunko a podél Malého Sněžníku jsme stoupali na Schronisko. Začalo zase pršet, tak jsme vlezli do chaty a dali si jídlo. Mezitím přestalo a tak jsme se vydali zdolat vrchol Sněžníku. Povedlo se! :-) Sice tam byla mlha, ale potkali jsme se se zbytkem. U pramene Moravy se už bylo líp a u slůněte už vysvitlo slunko. Sjeli jsme západním směrem po hranici, kolem Stříbrnické a objeli celý východní hřeben Sněžníku. Taky jsme trošku bloudili a překonávali drsnější terén, spadlé stromy, atd. :-) Prostě pátek se povedl.
V sobotu ráno bylo opět zataženo a tak jsem nikam nespěchali. Vyjeli jsme v deset. Tentokrát jsem jeli ale opačným směrem, do "rovin" na jih a jihozápad. Vzali jsme to na kopec s klášterem nad Králikami a na rozhlednu Val. Pak sjezd lesem do Červené Vody, po cestě byl i nějaký ten brod :-) Někde u hlavní cesty jsme se stavili na jídlo a to začalo pršet. Po jídle přestalo, tak jsme jeli dál, ale u Mlýnického Dvoru jsme se rozdělili. Většina jela zpátky a na rozhlednu Suchý vrch začali stoupat přímo (tedy šli to). Nás pár jsme vystoupali na hřeben v pohodě na kole, po cyklostezce kolem skiparku. Bohužel ale zase začalo pršet, na hřebenu se držel mrak a z něho prostě pršelo. V Červenovodském sedle jsme se zase rozdělili, s Ňufem jsme nechtěli v bufetu moc dlouho vychladnout a rozhodli jsme se jet přímo. Ostatní se taky rozdělili po skupinkách, někteří si dokonce zavolali (podle!) odvoz autem. Přitom už nepršelo. Sobota prostě vyšla hůř, než pátek, díky těm dešťům. Ale zase jsme přišli na to, že v chatě je sauna.
V neděli jsme vstali a... sice nepršelo ale bylo to lik vody, že se většině nikam nechtělo. Pár lidem sice jo, na protější kopec, nad sjezdovku, tam kde jsme byli v pátek. Nakonec jsme kolem 11. odjeli domů.

Celkově jsme ze 4 dnů pojezdili jen 2 dny. Prostředí je tam ale krásné, také na polské straně se toho dá více pojezdit a s ubytováním jsme byli taky spokojeni, takže se na to místo chceme vrátit.Kralický Sněžník 2013 , 195 fotek


Zpět na předcházející stránku.

CykloArt bike klub | Kopřivnický DRTIČ | MTB Beskydy | WWW rozcestník

Aktualizace: , webmaster