Noční Javorníkování 2013
sobota 14.9.2013 až do neděle :-)


Tento ročník byly 2 novinky, tombola a to, že na Velkém Javorníku stojí nová rozhledna :-)
A málem se nejelo....

Vše bylo připravené, jen počasí se zkazilo, v sobotu od rána pořád pršelo, nebylo jisté kdy to skončí... tak jsme na stránky (a do diskusí) napsali, že nevíme jestli to neposuneme na jiné datum... a že dáme odpoledne vědět. Nakonec už odpoledne bylo líp, nepršelo v kuse a mělo večer přestat, tak jsme to nechali. A počítali s tím, že letos přijede o dost méně bajkerů...

U Kasáren tedy byly zase 2 srazy, ve 20.hod. pro holky a pro ty co chtěli jet pomaleji a ve 21.hodin hlavní sraz. V devět se nás sešlo něco přes 20 lidí. Bylo celkem dobře, někteří jeli jen v dresu. Výjezd nahoru byl v pohodě a nahoře bylo překvapením to, kolik nás tam bylo. Zase plná chata a napočítali jsme 69 bajkerů! To jsme v takovém počasí nečekali.
Jinak se udělalo trochu jasno a byl vidět Frenštát i Frýdek a možná i Ostrava. Ještě před půlnoci začala tombola (zdarma) s různými předměty, nejpraktičtější byly světla na kolo a deštníky. Do tomboly přispěli město Kopřivnice, prodejna CykloArt Kopřivnice a pořadatelé Drtiče.
Pak jsme postupně odjížděli, zajímavostí je to že jak odjížděla skupina s Vláďou před jednou, tak bylo ještě jasno a jak jsme odjížděli s poslední skupinou o půl druhé, tak už tam byla taková mlha, že se pěkná fotka nemohla vyfotit.
Od studánky jsme s Hynou, Martinem a ... jeli dolů lesem, ostatní po cestě. Lesem to bylo ...tak trochu strašidelné :-) světlo svítilo na mlhu, skoro jako bílá stěna a z té se vynořovaly stromy.... :-) Taky tam zezačátku někdo spadl. A s předchozí skupinou prý taky někdo spadl na cestě přes klády... ale prý se nic nestalo.
Před serpentynama jsme to vzali vpravo a dojeli do Veřovic, kde čekali ostatní.
Ve Veřovicích jsme ještě na jedno vlezli k "američanovi", kde bylo otevřeno. Pak jsme se rozjeli a bohužel došlo ještě k jednomu pádu, Tomáš z Lubiny přeletěl pod mostem přes řidítka. Jak jsme se vrátili, tak se řešilo, že si rozsekl trochu hlavu u obočí. Nakonec ho Mira přemluvil že ho odveze do nemocnise, jelo se tedy domů, Tomáš prý normálně dojel domů, pak se nechal odvézt, v nemocnici mu to zašili třemi stahy a mimo to ještě zjistili, že má zlomené 3 žebra a klíční kost.... tak si ho tam nechali. Tak přejeme brzké uzdravení!

fotky od Romana 90ks

fotky od plevky 48ks


Zpět na předcházející stránku.

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasy

Aktualizace: , webmaster