Podzimní větry 2013
neděle 27.10.2013


Druhý ročník vyjížďky k ukončení sezony. Počasí tentokrát vyšlo parádně, předpověď slibovala slunko. Jen ti co vyjeli do Kopřivnice z větší dálky, tak byli navlečeni. Na srazu už ale bylo jasné, že bude stačit letní oblečení. Jinak v noci se právě posouval čas, sraz byl v 10 hodin, takže jako by v 9 hodin předchozího dne (a tedy letního času).
U CykloArtu se nás sešlo 24 bajkerů, ale další se přidali cestou, tak se zúčastnilo asi 30 bajkerů. Jeli jsme na Libotín, tam se přidal Petr, stavitel trailu Palackého potoka. Už ve stoupání jsme se rozdělili, asi půlka to vzala terénem a druhá půlka po cestě. Ti pak ale profrčeli kolem nás a nedomluvili jsme se pořádně, kdo kudy chce jet. Myslím že by se pár lidí rozhodlo jet naopak. Převážně holky a další jeli tedy přímo do Žiliny u NJ a my jsme jeli za Petrem, který nám chtěl ukázat nový trail z Puntíku. Vyjeli jsme tedy lesem na hřeben a dojeli na nejvyšší vrchol. Kdyby s námi nejel, tak bychom to nenašli. Stezka jhe projetá jen trochu a teď byla pod listím, takže na několika místech nebylo jasné, kam jet. Horní část obsahuje pár skoků, většinou menších a také jeden hodně prudký sešup. Dolní část pak vede klikatě kolem potoku. Prostě parádní úsek.
Dál jsme projeli NJ, stoupali na Skalku, sjeli na treil Palackého potoka a jeli po něm do kopce. Na Čarťáku už byli ostatní a mezi nimi překvapivě i Jára. Chvíli jsme poseděli, bylo tam na slunku dobře. Pak jsme se rozjeli na trail a některé úseky si dali i víckrát. Nakonec jsme sjeli do Bludovic, kde jsme se už rozdělili a po skupinkách jeli každý přímo domů. Celkově se tato povedla, bylo teplo a projeli jsme se po místech, kde jsme ještě nejeli :-)

fotky Podzimní větryZpět na předcházející stránku.

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasy

Aktualizace: , webmaster