Na této stránce jsou fotografie z letošního roku (1999), fotky jsou ze dvou fotoaparátu, jedny dodal BLUE z Prahy a druhé organizátor Roman z Kopřivnice (ROMAN_BIKE). Bohužel fotky od Romana ze startu se moc nepovedly :-( Pokud jsou u některých fotek uvedeny jména velkými písmeny, tak se jedná o přezdívku z diskusního serveru www.potlach.cz. ![]() fotku dodal BLUE Ještě než dojel na start k chatě, tak TEEBEE z Prahy přerval řetěz. ![]() fotku dodal BLUE BLUE na startu. Vpravo jde vidět kousek chaty a před chatou se již hromadí bikeři (celkem 145). ![]() fotku dodal BLUE Chvilka před startem. zleva: TEEBEE, Honza, uprostřed ONDRAS a úplně vpravo RADUN. U některých fotek, prosím, omluvte kvalitu. ![]() Tak takto to vypadalo přímo před chatou. Vlevo 3 reklamy (LAVINA, Prašivka a CykloArt) a vpravo na okenicích jsou vyvěšené informace o letošním DRTIČI, o minulých ročnících a také o naších internetových stránkách. ![]() Ještě jednou stejné místo z větší dálky. Bikerů už přibývá. ![]() Těsně před startem se většina bikerů symbolicky postavila na startovní čáru (zbytek zůstal v klidu sedět na lavičkách :-) V 7,05 bylo odstartováno. ![]() Hned po startu čekalo bikery prudké stoupání po sjezdovce. V horní části fotky je vidět mlha. ![]() fotku dodal BLUE Zastávka ve Lhotce, těsně před prudkým stoupáním na Ondřejník. Uprostřed TEEBEE, Honza něco kutí na biku a RADUN vpravo se už rozhlíží, kam se pojede dál. ![]() I když to tak z této fotky nevypadá, tak tohle je jedno z nejprudších stoupání ze Lhotky na Ondřejník. Většina bikerů šla pěšky. ![]() fotku dodal BLUE Stejný stoupák, ale vyfocený sezhora. Svého SCOTTa FX-4 tlačí RADUN. ![]() fotku dodal BLUE Pohled do údolí z poloviny prudkého stoupání nad Lhotkou. V těchto nižších polohách byla ještě celkem dobrá viditelnost, asi 1 km, zato na Lysé se snížila na 50, a i na 30 metrů. ![]() První "razítková kontrola" na chatě Solárka na Onřejníku, v popředí organizátor Roman a jeho Pro-Flex Beast. Ta mlha je opravdová, fakt tam taková byla. ![]() fotku dodal BLUE BLUE na první zastávce před chatou Solárkou. To se mlha už rozestupovala. ![]() fotku dodal BLUE Zastávka ve Frýdlantě pod Ondřejníkem. Že by kluci potřebovali lékarnu ? ... :-) zleva: RADUN, za ním je někdo neznámý, Honza a vysmátý ONDRAS :-) ![]() Zastávka v polovině stoupání na Lysou horu, u mohyly Ivančeny. Všude kolem je hustá mlha. ![]() fotku dodal BLUE A tady již přijel k mohyle TEEBEE na svém Specialized FSR. Je to později a mlha se již rozestupuje. ![]() fotku dodal BLUE Mohyla Ivančena je složena z velkého množství kamení, které tu řadu let nosí pěší turisté. zleva: ONDRAS, TEEBEE, RADUN, Honza a BLUE. ![]() Roman a neznámý biker v horské chatě na vrcholu Lysé hory. Razítko v chatě posloužilo jako třetí razítková kontrola". V chatě v tu dobu okupovali bikeři několik stolů. ![]() Roman před chatou Lysá hora, kde je opřeno hodně pěkných biků. Vpravo jde vidět, jak se vzdálenější terén ztrácí v mlze. ![]() fotku dodal BLUE A to je už na Lysé i druhá skupinka. Honza vypadá, jako by zrovna odhodil kolo (Benest vlevo na zemi) a šel se posilnit do hospody. Úplně vzadu se zohýbá TEEBEE, před ním na lavičce je RADUN a před sebou má svého SCOTTa. ![]() fotku dodal BLUE Dobytí nejvyššího vrcholu Beskyd! Je to nejvyšší místo na Lysé hoře, kde je betonový sloup. Opět zleva: RADUN, TEEBEE, Honza, ONDRAS a BLUE. ![]() Bufet na Pustevnách alias "třetí razítková kontrola". Roman, Pavel a Jára z Kroměříže a neznámý biker. ![]() Tak i po takový úzkých a nebezpečných lávkách se pohybovali účastnici DRTIČE. Tohle místo je po Ráztokou směr Frenštát a dřevěná lávka je tu proto, že břeh odnesla voda. To se stalo při těch velkých povodních, v roce 1997. Dodnes to tu tak je. Pod lávkou je hloubka asi 3 metry. Kopřivnický Drtič, úvodní stránka | Kopřivnický Drtič 1999 |