• Velký Javorník a Ondřejník
  neděle 23.10.2000
  Tento den jsem jel nejdříve klubovou vyjížďku z Kopřivnice, jeli jsme na Velký Javorník a serpentýny dolů do Frenštátu.
  Tam jsem se odpojil a jel do Kunčic pod Ondřejníkem, vystoupal na vrstevnicovou cestu (celkem makačka na nejlehčí převod) a po vrstevnici dojel na Solárku. Odtud jsem si dal technický sjezdík po modré značce do Frýdlantu (a zůstal zde na oběd).
  Odpoledne jsem vyrazil nazpět a objevil novou cestu směrem na Kopřivnici. Kdo to tu zná, tak mi dá za pravdu, že z Frýdlantu na Ondřejník je to moc prudké a že se nikomu nechce do takového kopce a tak to raději objede po asfaltu.
  Jenže asfalt mě moc neláká a tak jsem se rozhodl najít novou cestu. A podařilo se: z Frýdlantu po modré směrem na Solárku, nejdříve se jede po asfaltové cestě a pak se najede na hlíněnou stezku s kořenami. Po asi 300 metrech se vyjede/vyjde na vrstevnicovou cestu. Modrá pokračuje "kolmo" nahoru, avšak ja odbočil vpravo a jel asi 2km po této vrstevnici. Pak jsem odbočil na jednu odbočku vlevo, kde cesta stoupala "prohle" (zleva doprava) prudce nahoru vyšel asi těch 100 metrů (ale asi se to dá objet po vedlejším chodníčku). A pak jsem jel dále po této cestě (asi necelý kilometr), a ta mě navedla až na "hřebenovou" žlutou značku, vedoucí ze Solárky do Metylovic.
  Tady jsem odbočil vlevo a asi po 200 metrech jsem se ocitl na rozcestníku, kde jsem odbočil vpravo na zelenou značku (mě dobře známou) a ta mě již v pohodě dovedla do Lhotky a dále do Kozlovic. Z Kozlovic jsem to již (pro nedostatek času) vzal do Kopřivnice po asfaltu.Zpět na Romanovou MTB stránku

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasyAktualizace: , (C) 1999, webmaster