• Vyjížďka na Lysou horu - neuskutečněná a změněna na vyjížďku na Solárku
  sobota 13.1.2001
  Na tento den jsem se domluvil s kámarády, s Markem z FM a s Ondoru a Radkem z Ostravy, že bychom mohli zdolat Lysou horu.
  A tak jsme si dali ráno v devět sraz ve Frýdlantě u vlakového nádraží.


  Radek, Ondra, Marek a já (Roman) před vyjížďkou

  A tak jsme vyrazili směr Lysá. Jeli jsme po klasické trase, tj. po modré značce. Byl čerstvě napadán sníh a tak si člověk musel dát technicky záležet, aby to neprokluzovalo. Spoléhali jsme na to, že na Lysou chodí hromada turistů, a ž enám prošlapou cestu.


  První prudké stoupání, ještě v Malenovicích

  Jenomže spoléhaní se na turisty se nám vymstilo. Ještě do konce chatkové oblasti byla cesta celkem projetá a pak ještě kousek ušlapaná, ale v lese, tam to bylo mnohem horší. Kousek jsme šli ještě pěšky, ale bylo to dost náročné, protože člověk nemohl ani kolo tlačit vedle sebe, ale buď jej nést a nebo tlačit před sebou a držet jej rovně. Na rozcestí u dvou můstků (jak začíná les) jsme už viděli, že se situace nezlepšuje a byli jsme rozhodnuti to otočit. Jenom Marek měl pořád nutkání tu Lysou za každou cenu zdolat, ať to stojí, co to stojí... (blázen! :-)
  A tak jsme si nakonec řekli, že si dáme sjezd nazpět stejnou cestou do Frýdlantu a pak si ještě dáme Solárku.


  Marek to drtí ve sněhu  I zbytek se vrhl na sjezd ve hlubokém sněhu

  Pak jsme ještě na rozcestí zastavili a udělali si tuto skvělou fotku:


  "Biková idylka ve sněhu"

  A pak jsme již sjížděli do Frýdlantu. U posledního prudšího sjezdíku (u Harcovského mostu) jsme si řekli, že bychom mohli zkusit udělat menší fotomontáž a to že nás Radek vyfotí zboku a pak to nahnem - aby to vypadalo jako totální pruťárna :-) Dokonce jsme jeli úplně nahlí za sedly, aby to bylo věrohodné. Jenže Radek nás vyfotil příliš brzo a tak z toho vyšlo toto:


  "nepovedená fotomontáž" :-)

  Z Frýdlantu jsme teda začali stoupat ny Solárku. Abychom již nemuseli jít pěšky, tak jsme zvolili trasu po cestě, která však byla celá zasněžená a od třetiny také neudržovaná. Ondra v této části trošku nestíhal a tak jsme na něj sem tam čekali. Na Solárce jsme si dali menší pauzu. Ale abychom se nenudili, tak jsme si pro zábavu sjížděli prudký sešup z horní cesty ke vchodu do chatu (kdo zná, tan ví, že je to prudké i v létě :-) Trošku z toho byl nervózní řidič zánovního auta, který parkoval před vchodem - z kopce jsme se totiž řítili přímo na to auto a těsně před ním měnili trošku směr :-) Taky jsme se blýskli:


  Marek při sešupu  A tady to již sjíždím já - no trošku to v jednu chvíli vypadalo na pád, ale vybral jsem to :-)

  No a po chvíli jsme se rozjeli na ten sjezd, na který jsme se celou dobu těšili - ze Solárky po modré značce do Frýdlantu (účastníci Drtiče 1999 to znají). Byla to dost síla, tento sjezd, protože jak jsem již řekl, den předtím sněžilo a tak byla ušlapaná jenom úzká cestička a jakmile z ní člověk sjel, tak byl zralý na přelet přes řidítka... :-) Prostě to vyžadovalo dost techniku a pevné držení řidítek (pokud jste chtěli jet rychle).
  Následující záběry jsme ale udělali mimo vyšlapanou cestičku a to v místě, kde se přejíždí napříč lesní cesta (ano je to tam, kde je to nejprudčí a kde se točilo video Drtič 99).


  tady to sjíždím v nějaké menší rokli  a tady s Markem sjíždíme tu pruťárnu k cestě
  (to je zajímavé, že na žadné fotce ta prudkost nejde poznat... :-)

  Nakonec jsme sjeli opět do Frýdlantu, ale tím naše vyjížďka nekončila. Kluci zjistili, že jim jede vlak (do FM a Ostravy) za více, než za hodinu a tak jsme ten čas využili takto: zajel jsem si půjčit video-kameru a natočili jsme takové menší city-bike-video, alias "North čorka Frýdlant", nebo tak nějak jsme tomu říkali. Uvidíme, jestli to kluci taky převedou do mpegu, pokud jo, tak vám jej nabídnu ke stáhnutí na těchto stránkách.Zpět na Romanovou MTB stránku

Beskydské MTB info | WWW rozcestník | seznam maratonů | Kopřivnický DRTIČ | CykloArt bike klub | beskydské trasyAktualizace: , (C) 1999, webmaster