CykloArt bike klub - archív akcí - rok 1998

úvod a nové roky | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998 | 1997 | 1996 | 1995 • Silvestrovská vyjížďka
  čtvrtek 31.12.1998
  článek + foto
  V Kopřivnici u Kasáren se tento den před 10. hodinou sešlo asi 20 bikerů a vydali se přes Lichnov a Veřovice na kopec Velký Javorník. Nejdříve se jelo po asfaltu a pak se vjelo do lesa, kde byl občas led, pak přišla nejprudčí část, která byla současně celá zledovatělá....
 • Nedělní vyjížďka + setkání s bikery z ValMezu
  neděle 15.11.1998
  S MAGOREM (to je přezdívka z Potlachu) jsme se domluvili, že by jsme se mohli setkat, tj. bikeři z ValMezu a z Kopřivnice. Padlo to na neděli, mezi 11,00 a 12,00 hodinou na Pustevnách. Z Kopřivnice jsme vyjeli po 9,00 a mířili na Pustevny. Během stoupání se šotolinová cesta měnila ze sucha na mokrou a pak na plně pokrytou sněhem. Nahoře, v chatě u lanovky, jsme pojedli a chystali se na odjet, když v tom přijela 8-mi členná skupina bikerů z ValMezu. A tak jsme opět zalezli do chaty. Potom, co se bikeři z ValMezu najedli (a napili a odpočinuli si), tak jsme vyrazili ve velké tlupě směr Radhošť. Viditelnost byla 50 až 150 m a teplota -1°C. Z Radhoště jsme si dali společný sjezd směrem k Rožnovu. Fičeli jsme po sněhu, místy byly i šutry (max rychlost skoro 70 km/h! ). V polovině sjezdu jsme se rozdělili a my = Kopřivničané jsme směrovali na svou stranu = Pindule, Frenštát a Kopřivnice.
 • Akce Lysá hora
  čtvrtek 29.10.1998
  Ráno v 8,00 se nás v Kopřivnici sešlo 8 bikerů (z toho 5 na fůllech a 3 poloodpružení, masochista ani jeden :-). Začalo mrholit. Asi po 15 km (mrholení přecházelo v menší déšť) jsme už věděli, že na Lysou nepojedem. Jenom 2 (Dušan a Víťa) se rozhodli, že jo - a tak vynechali Ondřejník a jeli na Lysou. Takže zbytek - 6 bikerů - jelo na Ondřejník, sjezdem směrem ke Kozlovicím na Frenštát (bylo to SUPER!) Pak jsme se zastavili na benzínce, ostříkali bahno z biků a jeli po cestě domů. Ještě něco - vítr byl tak silný, že na silnici to vypadalo tak, že nás to smete... A teď zpět k Dušanovi a Víťovi - opravdu v tom hrozném počasí vyjeli na Lysou (prý tam byla hrozná kosa a děsný vítr). Dolů sjeli po červené.
 • Závod na Velký javorník
  sobota 25.9.1998
  V tuto sobotu se konal závod na Velký Javorník, kterého se zúčastnili Dušan, Roman S. a Radim. Jako diváci se na ně přijeli podívat Vláďa, Dan a Marek. Nejlépe se umístil Dušan (18.místo), pak Roman S. (asi 45.) a nakonec Radim (asi 58.).
 • klikni DH Hostýnské vrchy (finále Českého poháru)
  V září 1998 se konalo v Hostýnských vrších finále Českého poháru v DownHillu. Od nás se tam byli podívat někteří kluci (Radim, Roman S., ?) a nafotili tyto fotky ...


 • Kopřivnický DRTIČ
  sobota 8.8.1998
  článek + foto - vše o Drtiči je na speciální stránce v rubrice Drtiče.
 • Bike Fest Turnov
  čtvrtek 21.5. až neděle 24.5.1998
  článek + foto
  ... Po individuálním odjezdu došlo k prvnímu styku v Mohelničáku. Zde vozidlo pilotované šialeným zjazdárom Láďou za intenzivního řevu a troubení poprvé předjelo druhého šialeného pilota Viťouše ( Víťa prý spěchal za nějakou Luckou – pozn. redakce). ...
 • Silniční vyjížďka na Oderské vrchy
  neděle 12.4.1998
  Jelo 6 bikerů, trasa: Kopřivnice, NJ, Bernartice, Jeseník n.Odrou, Vrážné, Veselský kopec (na vysílač), Odry (přestávka v hospodě), Suhdol (spustila se průtrž mračen), Kunín, NJ (Roman chytl krizi a byl rád, že dojel).
 • Nedělní silniční vyjížďka
  neděle 5.4.1998
  Trasa: Kopřivnice, Přibor, Prchalov, Libhošť, NJ, Hodslavice, Mořkov (tady si Roman Z. vzpomněl, že má za 30 minut autoškolu a nasadil rychlý špurt domů) a zbytek jel do lesa na vrstevnicovou šotolinovou cestu směr nad Veřovice, dále lesem okolo Velkého Javorníka do Frenštátu, Vlčovice a Kopřivnice.
 • Vyjížďka do FM
  středa 1.4.1998
  Jelo asi 8 bikerů, trasa: Kopřivnice, Místek (návštěva Laviny, provokace prodavače = nechapal, kde se v tak malém městě vzalo tolik celoodrpužených biků, v Místku jsou totiž jenom 3...), a stenou trasou zpět.
 • Silniční vyjížďka
  neděle 8.3.1998
  Jelo 7 bajkerů, trasa: Kopřivnice (Roman=defekt, vyměnil duši, kterou mu pujčil Marek), Štramberk, Ženklava (Markovi se rozpadl řetěz, Dan mu půjčil nýtovač), Veřovice (Hynek se odpojil kvůli rychlému tempu), Mořkov, Hodslavice, směr ValMez, ve sjezdu jsem odbočili vlevo a napojili se na škvárovou vrstevnicovou cestu, která nás malebnou lesní krajinou dovedla až k Rožnovu (v jednom sjezdu se serpentýnama Dan zapomněl, že má slejky a šlehl sebou o zem), Rožnov, Pindula, Frenštát, Vlčovice a Kopřivnice.
 • 1. silniční vyjížďka
  neděle 1.3.1998
  V tento den se jela silniční vyjížďka v tomto roce (nesadili jsme sliky). Jelo 6 bajkerů a to po této trase: Kopřivnice, Příbor, Studénka (podívali jsem se na bikrosovou trať), směr Suhdol (Romanovi začal praskat ráfek, tak odmontoval zadni brzdu), NJ, Rybí (Romanův zadní ráfek se úplně rozpadl, a tak jel předehlý před přední kolo ... ), Závišice a Kopřivnice.
 • Vyjížďka na Pustevny
  22.2.1998
  Teplota tento den byla +10 °C, sešlo se 9 bajkerů (2 na slejkách), trasa drapalistů: přes Janíkovku na Lichnov, kolem řeky do Frenštátu (Dušan hodil masku do písku), Raztoka, levou šotolinovou cestou na hřeben (Pik to rozerval a všem to natřel asi o 15 minut...) a po vrstevnici na Pustevny (sníh, bahno) - stejnou cestou zpět. Trasa slejkařů: po asfaltu na Pustevny a dolů tou cestou, jak drapalisti.
 • Roman na vyjížďce Frýdlantských bikerů
  neděle 15.2.1998
  Roman L. byl o víkendu ve Frýdlantě n./O. a protože měl sebou bike, tak zjišťoval, jestli v tomto městě někdo bikuje. Zjistil, že sraz je v neděli ráno 7,30 před místní prodejnou Perla. V neděli ráno sice bylo mokro, ale i přesto se Roman na sraz vydal, aby zjistil, jestli místní bikeři jezdí v takovém počasí. A zjistil, že jezdí. Na sraz přijeli 3 bikeři (na pěkných kolech KLEIN, GT a MARIN) a vyrazilo se směrem na boční hřeben Lysé hory. Vystoupalo se po klasické modré značce (od Malenovic) na první hřeben a pak se sjelo sjezdem do údolí k hotelu Petr Bezruč. Pak se stoupalo na další hřeben a sjelo se do Ostravice.
 • Vyjížďka na sněhu
  1.2.1998
  Na Libotín a sjezdovku, tepl. -14 °C (!), jeli 4 bikeř (Hynek, Dan, Aleš B. a Roman), trasa: kolem očního na trůbu, přes louku na Libotín, zpět, přes hraničky, na sjezdovku k lyžarské chatě a domů. Hynek hodil pod garážema u Husové lipy dvě masky a tím skvěle oslavil svůj svátek....
 • Vyjížďka po okolí Kopřivnice
  neděle 25.1.1998
  Teplota -5 °C, sníh a led , 8 bajkerů, trasa: na Janíkovku, sjezd po sjezdovce, po hraničkách do Štramberku, náměstí, křížek a sjezd po loukách k Alšovce, ke kašně. Tato vyjížďka se vyznačovala hojností pádů (Víťa byl první) a všichni jsme se přesvědčili o ryclé práci komunálních služeb „Slumeko“ Vzkaz Markovi: „jak se Ti líbila sjezdovka ?“
 • Výroční schůze klubu
  pátek 23.1.1998
  V pátek 23.ledna jsme se v 1600 hod. začli scházet v pěkném prostředí bufetu na krytém bazéně. Celkem se nás sešlo 21, a to jak členů, tak i ostatních příznivců MTB. Začátek byl zábavný, podívali jsme se na videokazetu ChainSmoke, což je, aspoň podle Cykloservisu nejlepší video o MTB na našem trhu. K tomu si každý mohl objednat něco na k občerstvení a k snědku - nakonec bylo každému zaplacen z klubových peněz jedno jídlo (hamburger nebo utopenec) a jedno pití. Po skončení videa začala vlastní schůze: Dušan nás nejdříva informoval, co se bude během celé schůze projednávat (co se dozvíte, o čem budeme hlasovat a o čem diskutovat). Začal s krátkou přehlídkou r.97 co se nám povedlo a co ne. Bohužel se někteří jedninci nedokázali utišit, a tak ne všichni mohli slyšet, nejenom co se všechno událo minulý rok, ale také jakou smlouvu jsme pro Vás připravili na tento rok a hlavně co nás čeká - co všechno chceme tento rok uskutečnit. Stihli jsme ještě video ukázku: z Relly Sudety (údajně nejlepší maraton v ČR), z kabelovky, ze studénky (bikrosová trať) a anketu. Protože hluk sílil i nadále, tak to Dušan zapíchl, a rozhodl se odejít. No prostě na této schůzi jsme kvůli alkoholu prakticky nic neprojednali...
 • Vyjížďka na zříceninu Starý Jičín
  neděle 18.1.98
  Teplota +1 °C, rano mráz, 12 bajkerů, trasa: Kopřivnice, přes pole do Závišic, ke kostelu Sv. Kateřiny, Rybí (Velký Vezír se opět zabodoval a trhl se, museli jsme na ňho pak čekat pod hradem), stoupák do kopce na Puntík, ale v půlce vpravo a po vrstevnici a z kopce do Žiliny, NJ kolem nemocnice, St. Jičín, na hrad, sjezd lesem po trati crosscountry, NJ na naměstí párek v rohlíku, stejnou cestou zpět.
 • Vyjížďka na Pálkovické hůrky
  11.1.1998
  Bylo dost teplo (+10 °C !), jelo 12 bajkerů a to po trase: Kopřivnice, Lubina, Mniší, přes Oboru do Hukvald, pak směrem na Kozlovice, ale cestou jsme zahli vlevo do lesa a vystoupali jsme až na vrchol Palkovických hůrek. Pak jsem jsme rozjeli perfektni sjezd po modré do Pasek u Hukvald. Během tohoto sjezdu hodili někteří masku (i Velký Vezír :-) , poslední čast sjezdu byla tak prudká, že některým nestíhaly brzdy a nebo „na to neměli“ a scházeli radši pěšky, potom Hukvaldy, Lubina (sjezd schody u kostela) a do Kopřivnice (někteří jeli na myčku). "Tunelář" Láďa se zavázal „ani kapku alkoholu do huby už před vyjížďkou nevezme“ - všem totiž vypil bidony :-)
 • Vjížďka na Ondřejník
  neděle 4.1.1998
  Teplota byla +3 °C, jelo 11 bajkerů, trasa: Kopřivnice, Lubina, Mniší, Měrkovice, Kozlovice (kolem potoka), na Ondřejník, tady jsme chtěli dojet po vrstevnici k chatě Solárce, ale jeli jsem jinou cestou, takovou bahnitou a tak jsme k Solárce přijeli ze sedla, pak zpět přes sedlo a druhou stranou na Kozlovice, stejnou cestou do Mnišího a pak rovnou domů


Aktualizace: , (C) 1998, webmaster