CykloArt bike klub - archív akcí - rok 1999

úvod a nové roky | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998 | 1997 | 1996 | 1995 • klikni Silvestrovská vyjížďka
  pátek 31.12.1999
  Již po 9. hodině se začali v Kopřivnici u Kasáren před obchodem CykloArt scházet bikeři, aby se opět zúčastnili tradiční bikerské akce na závěr roku, Silvestrovské vyjížďky. Sešlo se nás na místě 26 a mezi nejzajimavějšími účastniky patřili opět Jarda (oblečený jak mafián) na cruiseru a holky, tantokrát oblečené do tatrováckých montérek.
 • Nedělní vyjížďka na sněhu
  neděle 26.12.1999
  Za pěkného počasí vyjeli 4 bikeři (Vláďa, Dan, Hynek a Roman) z Kopřivnice kolem garáží zadem do Štramberka. Protože přes noc napadalo asi 10 cm čerstvěho sněhu, tak jsme se nepouštěli na žádné úzké stezky, ale volili širší, kde jezdí auta. Skvělý byl sjezd po louce na Libotín, kde před námi nebyla ani stopa a kde se to dalo fičet naplno. Jediný Dan to objížděl po cestě, protože měl pevňáka a nebyl si jistý. Dále jsme jeli přes Libotín, kolem plynárny, přes Závišice kolem JZD na točnu. Dále kousek na Příbor a kolem křížku do Kopřivnice.
 • Sobotní vyjížďka na sněhu
  sobota 25.12.1999
  Po telefonické domluvě se sešli u Vládě Dan, Víťa, Roman a na poslední chvíli přijel dodávkou i Hynek, ale že má bike v kasárnách. A tak jsme jeli ke kasárnám a pak kolem garáží k vodárně, kde Dan prý ztratil po pádu pumpičku (to zas sám trénoval... ). Pumpičku jsme bohužel nenašli, a tak jsme pokračovali dál vpravo, sjezdem na cestu k oční škole, přes Štramberk, sjezdem po hraničkách. Dále na Janíkovku a po stejné cestě nazpět.
 • Nedělní vyjížďka na sněhu
  neděle 19.12.1999
  Z rána pořád sněžilo a bylo asi 5 až 10 cm čerstvého sněhu. I přesto přijeli na vyjížďku 4 bikeři: Vláďa, Dan, Hynek a Roman. Jeli v Kopřivnici na Bílou horu nad garáže a pak po vrstevnici k Váňovému kamenu, kde již jízdu v hlubokém sněhu vzdali a sjeli pod hraničkama na hlavní cestu. Dále pokračovali do Štramberka, pod Šipkou, sjezdem po louce na Libotín, kolem plynárny do Závišic, zadem, kolem JZD na Točnu, a ke křížku, kde se odpojil Hynek, který jel do Kopřivnice. Zbyvajicí 3 bikeři si ještě dali Příbor, kolem řeky do Lubiny a také na závěr do Kopřivnice.
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 28.11.1999
  V těchto dnech tál sníh a v přírodě byla spíše břečka. A tak v neděli přijel na vyjížďku a jel sám pouze Vláďa a to na slikách po asfaltu.
 • Sobotní vyjížďka
  sobota 6.11.1999
  V tento den se Vláďa, Dan a Marek jeli projet po silnici. Zajímavostí bylo to, že se spíše čekalo na Dana (který pořád trénuje) a ne na Marka, který jel asi poprvé po zlomenině ruky (vzpomínka na Hostýnské vrchy ?). Marek o tom pak napsal: Byl jsem z Láďou a Danem na silnici. Najelo se asi 36 km průměr asi 26,5km/h. Láďa to furt honil. Jeli jsme přes Závišice, Prchalov, Příbor, Klokočov, po staré cestě na FM, Hájov, kolem kterého jsme trochu kroužili po bočních cestách, Klokočov, Příbor a Kopřivnice. Bylo to většinou v krátkých, ale nepříjemných kopečkách, vzhledem k mé fyzičce po zlomenině celkem smrt - jediné co mě hřeje, že na mě se v kopcích nečekalo. Počasí bylo ideální ani teplo, ani zima (no trošku tepleji být mohlo).
 • klikni "Na kolech za podzimním listím aneb loučení s babím létem", Fryšták
  sobota 30.10.
  Vyjížďka z Fryštáku přes Hostýn do Holešova. Na tuto akci nás pozval Pavel z Kroměříže a dal nám dopředu i plagátek k této akci, který jsme vyvěsili na naší klubovou nástěnku. Docela jsme se na tuto akci těšili, nejenom proto, že se nám Hostýnské vrchy líbí, ale taky proto, že nám Pavel řekl, že minule se na této akci sešlo asi 60 bikerů. ...
 • Ostravice - hotel Monter
  sobota 23.10.
  článek + foto
  O této akci jsme se dozvěděli z novin. Pořádali ji turisté a připravili od chaty Montér v Ostravici několik tras pro pěší a pro MTB. Pro MTB byly 4 možnosti 35, 45, 60, 100 km. ...
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 17.10.
  Bylo po dešti, v terénu mokro a tak jeli jen Vláďa s Danem a to po asfaltu na svých druhých bikách (na kterých mají trvale sliky). Trasa vedla po bočních cestách.
 • Nedělní vyjížďka na Pálkovické hůrky
  neděle 3.10.
  Po srazu v 9,00 hodin se vydalo 9 bikerů (Vláďa, Dan, Peak, Víťa, Libor T., Libor V., Roman S., Radim a Vráťa) směrem na Pálkovické hůrky. Cestou se ještě na Hukvaldech přidal Roman L., který byl v těchto dnech ve Frýdlantě a do Hukvald přijel přes chatu Solárku, Lhotku a Pálkovice. Pak již těchto 10 bikerů jelo po úpatí Pálkovických hůrek směrem nad chlebovice. V polovině této cesty jsme zkusili úzkou lesní stezku, která však končila v lese a tak jsme se museli málem prosekávat přes křoviny ven. Dále jsme stoupali v lese po lesní stezce a na jdené odbočce zvolili tu prudčí možnost. Ukázalo se, že stezka je čím dál pručí a že nelze vyjet. To se nelíbilo zvlášť Vláďovi, Danovi a Radimovi a tak to otočili a jeli vyzkoušet druhou možnost odbočky. Většina se mezitím vyšplhala po prudkém stoupání a sjezdem se dostala těsně pod sedlo hůrek (kde cestou ztratil Vráťa bydon, vrátil se pro něj ale stejně zjistil, že mu na něm praskl ventil). Asi po 10-minutách přijeli 3 zbývajicí bikeři, kteří jeli "naokolo" a tak jsme pokračovali dál, na nejvyšší vrchol Pálkovických hůrek. Po krátké pauze následoval sjezd s nově objevenou spodní pasáží (pěkná, technická), kterou pro nás objevil Dan (který se v tomto úseku ztratil :-) Pka jsme na něj ještě čekali u hospody na koupališti na Hukvaldech, ale neobjevil se. A tak se 8 bikerů vydalo do Kopřivnice a Roman L. opět do Frýdlantu, po stejné trase. Ve sjezdu ze Solárky na Frýdlant ještě potkal 3 DH bikery z Ostravy, z niž jeden měl i integrální přilbu, chrániče a Benesta s Kangaroo vidlou (asi 16 cm vepředu i vzadu).
 • Frenštátská vyjížďka - po části trati DRTIČE 2000
  neděle 26.9.
  článek + foto
  V tento den byly dva srazy, první v 8,00 v Kopřivnici a druhý, ten hlavní v 9,00 ve Frenštátě u hospody "Za vodou", kde Frenštáčtí turisté měli akci "Den kola" (bohužel se z nich nikdo nezúčastil MTB vyjížďky). ...
 • Závod na velký Javorník
  sobota 25.9.
  článek + foto
  V tento den pořádal KČT Frenštát, Pohorská jednota Radhošť již tradiční závod horských kol na Velký Javorník. Odstartováno bylo v 10 hodin u Frenštátu. Z našeho bike klubu se na start postavili: Dušan, Tomáš S., Radim a z Kopřivnice ještě Vraťa. ...
 • Zapíjení Víťova potomka
  neděle 19.9.
  V tento den se na nedělní vyjížďce, zapíjel Víťův a Lucčin chlapeček Matěj. Ráno se u Kasáren setkali Vláďa, Dan, Hynek, Rosťa a samozřejmě Víťa, který měl v košíku namísto bydonu flašku Fernetu obalenou novinami a v kapsi štamprlu, takže během vyjížďky všem zúčastněným naléval. Trasa: Kopřivnice - Pálkovice - Lhotka, těsně pod prudkým stoupáním vpravo - chata Solárka (pivní zastávka) - nepřetržitý sjezd na Frenšát (kde trošku sprchlo), brod, kolem řeky a pak přes Vlčovice domů.
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 12.9.
  Prý jeli Vraťa a Libor V.
 • Štramberský maraton
  sobota 11.9.
  Tento maraton je již tradičně minimálně organizován a propagován. Propagován vlastně není vůbec, jen se pár lidí řekne mezi sebou, že se jede. A co se týče organizace, tak je vlastně jen určeno odkud a kdy se vyjede a na místě samém se řekne "zhruba" trasa. Tabyla stejná, jak v letech minulých, tj. Štramberk - Frenštát - Pustevny - Martiňák - Třeštík - Soláň - Bystřička - Rožnov - a přes sedlo Vel. Javorníka zpět. Celkově se této akce zúčastnilo asi 14 bikerů, z našeho bike klubu 3 - Vláďa L., Dan a Aleš.
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 5.9.
  Na této nedělní vyjížďce prý přijeli jenom Vraťa, a to proto, že všichni ostatní byli na Hostýnských vrších.
 • Víkend v Hostýnských vrších
  pátek 3.9. až neděle 5.9.
  O tomto víkendu se uskutečnil největší letošní klubový výlet. Zatímco minulé 3 roky byl vždy největší klubový výlet Turnovský BikeFest, tak letos, když se nekoná, zvolili kopřivničtí bikeři změnu a strávili 3 dny v Hostýnských vrších. Původně mělo jet 10 bekerů, ale nakonec jelo jen 7 (Vláďa, Dan, Marek, Hynek, Roman S., Tomáš S. a Libor V.). Více informací, zajímavostí a drbů z této akce bude ve zpravodaji KOP-SHOCK-BIKE.
 • Klubové posezení u piva
  pátek 27.8.
  článek + foto
  V tento den jsme se sešli v hospodě Robinson opravdu v hojném počtu. Začátek akce byl naplánován na 17,00 a tak se v tuto dobu začali scházet první bikeři. Po hodince nás již bylo tolik, že jsme museli k našemu stolu připojit postupně další dva stoly. ...
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 22.8.
  Na tento den jsme si naplánovali trasu přes Velký Javorník do Rožnova a pak stoupání na Radhošť (dost těžké). Nakonec to dopadlo trošku jinak. Ráno jsme se sešli u Kasáren v počtu 8 bikerů (Vláďa, Dan, Marek, Hynek, Radim, Rosťa, Roman L. a Roman S.) a vyrazili jsme klasicky přes Lichnov a Veřovice do sedla Velkého Javorníku. Zezačátku bylo zataženo, pak i občas zasvitlo slunko. Na rozcestí (směr Malý Javorník) jsme potkali dva bikery z Havířova, kteří až sem přijeli na biku. Připojili se k nám a společně jsme sjeli po traverzu níž a pak vpravo po vrstevnici a sjezdíkem na Pinduli. V tom začalo mírně pršet a tak jsme jeli po vrstevnici do Raztoky. Tam se Havířovaci odpojili a my jeli směrem domů, přes Frenštát, kde jsme chytli největší liják tohoto roku. Tak jsme hnali, co to šlo (ať nepromrznem) rychle domů.
 • Kolmo kolmo
  sobota 21.8.
  článek + foto
  Místnímu Kutlurnímu domu jsme pomáhali s organizací této akce, převážně pro děti. Šlo o cyklistickou časovku do kopce, vedoucí převážně po asfaltu. ...
 • XC závod Starý Jičín
  14.8.1999
  článek + foto
  Tento den jsme se jeli podívat na již tradiční závody v CrossCountry kolem zříceniny Starý Jičín. Jeli jsme jako diváci (Vláďa, Dušan, Roman, Tomáš S., Libor T., Robert a David B.), neboť nikdo z nás nenašel odvahu se postavit na start. Teda kromě juniora Davida B. (který jezdí v našem kroužku Junior Bikers). ...
 • Vyjížďka v Holešově
  neděle 8.8.
  článek + foto
  Tento den jsme byli pozvání na nedělní vyjížďku do Holešova. Ráno jsem teda dali biky na auta a vyrazili v počtu 7 bikerů (Vláďa, Dan, Marek, Roman, Víťa, Hynek a Tomáš S.) z Kopřivnice přes ValMez a Bystřici do Holešova. Sraz byl v 9,00 a sešlo se asi 25 bikerů. ...
 • Kopřivnický DRTIČ
  sobota 24.7.
  článek + foto+ video
  Vše o Drtiči je na speciální stránce (včetně ohlasů účastníků, výsledkové listiny, atd.).
 • Po stopách letošního DRTIČE
  úterý 6.7.1999
  V tohle úterý byl státní svátek, a tak jsme vyrazili na bikách, abychom si projeli kousek budoucí traťe DRTIČE. Zúčastnilo se celkem 8 bikeů. V první části, na Ondřejník se ztratil Dan s Romanem S., který měl defekt. Na Ondřejníku u Solárky se přidal Roman L. Po krátké pauze sem přijeli i Dan s Romanem S. Následoval sjezd po MODRÉ, kde hned píchl Víťa zadní kolo, na které měl tak sjetou gumu, že to byl spíše "slajk" .... Po sjezdu se neznámo kde ztratil Jirka Peak. Stoupání na Lysou bylo těžké díky vedru, a na horní žluté značce také díky velkému větru. Nahoře následovala pauza na jídlo a pivo a pak sjezd. Hned pod vrcholem se však najednou rozpadl Láďův bike, který tak musel jít z tohoto velkého kopce pěšky. Ostatní pokračovali po ČERVENÉ na Ostravici, Roman L. jel pro auto pro Láďu a ostatní jeli dál, potom, co Víťa opravil druhý defekt...
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 4.7.1999
  Ve velkém parnu se jelo na Pustevny. Jeli 4 bikeři.
 • "I na Ondřejníku mají pivo"
  neděle 27.6.1999
  článek + foto
  Na tento den Vláďa pozval ostatní bikery na vyjížďka, aby mohl se všemi zapít to, že se mu narodil kluk Mareček. Vyjížďka se opravdu podařila, slunce pařilo už druhý den (po několikati dnech deště) a sešlo se nás 12 bikerů. ...
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 20.6.1999
  Na tuto vyjížďku se vyjelo namísto v plánovaných 8 hodin až klasicky v 9 a vyjížďka vedla jen na Hukvaldy. Pří této vyjížďce se Jardovi podařilo málem velké neštěstí, když při sjezdu lesem málem srazil Václava Klause, který se po Oboře procházel se svou ženou během dnů "Janáčkovy Hukvaldy". Naštěstí dokázal svého Wheelera ubrzdit a vyhnout se. Klaus to na to prohlásil: "Ale hoši, takhle se jezdí... ? " :-)
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 6.6.1999
  Fakt perfektní nedělní vyjížďka na Čertův mlýn. Jelo se z Kopřivnice přes Frenštát, pak se stoupalo přímo na Čertův mlýn a pak se rozjel super sjezd po úbočí Kněhyně dolů, k Malému smrku. Tam se od skupinky oddělil Vláďa. Po chvíli čekání za ním nikdo nejel, tak si myslel, že ostatní jeli jinudy a jel dál sam. Pochvíli potkal nějaké Ostraváky a jel dal s nimi. Ostatní ale nejeli jinudy, ale chytli 2 defekty, a tak se zpozdili opravou.
 • Závody Dual Slalom pro děti
  sobota 29.5.1999
  článek + foto
  Dual slalom Ve spolupráci s firmou Fotomorava, která hlavně dodala ceny, se uskutečnilo sportovní odpoledne na sjezdovce u lyžařské chaty. Závod byl tentokrát otevřený, mohl se přihlásit kdokoliv ve věku 5 až 15 let. ...
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 9.5.1999
  V tuto neděli se jela vyjížďka na dvakrát - poprvé jeli bikeři v 9,00 hodin, a to na Pálkovické hůrky, pak se po 11. hodině vrátili domů na oběd a ve 12,15 vyjeli znovu, směr Pustevny, kde byl dojezd etapy Závodu míru.
 • Nedělní vyjížďka na Slovensko
  neděle 26.4.1999
  článek + foto
  Velice dlouhá nedělní vyjížďka a pravděpodobně poslední silniční (v tomto roce - následovat už budou pouze terénní). Délka 105 km, průměr asi 24 km/h, velice kopcovitý terén, počasí: pod mrakem, místy mokrá cesta, 10°C. ...
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 18.4.1999
  Brutálně rychlá vyjížďka. Sešlo se 8 lidí - Dušan, Dam, Jara, Hynek, Libor T., Libor V., Vráťa a Pasečný. Brutálně rychlá byla právě proto, že přijel Pasečný z Lichnova (to je převlečený silničář za bikera). A bylo to tak ďábelské tempo, že se místy hnalo i přes 40 km/h na rovině! Toto samozřejmě nevydrželi pomalejší (Hynek se odpojil velice brzo a další postupně odpadali). Nakonec vydrželi s Pasečným jen Dušan, Vráťa a Dan. Trať: Kop - NJ - Kunín - Kletná - Fulnek - Studeka - Sedlnice - Závišice - Štramberk - Kopřivnice.
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 11.4.1999
  Nedělní silniční vyjížďka, 8 lidí, 72km, průměr asi 25 km/h. Trasa: prý přes nějaké dědiny, a taky přes Nj, Bernartice a pak až Hodslavice, Mořkov a domů.
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 4.4.1999
  Opět skvělá nedělní vyjížďka a opět připominající spíše tréning. Ráno se nás sešlo u prodejny CykloArt 10 bikerů, vesměs se slikami a celoodpružení se zablokovanými tlumiči. Trasa byla volena náročnější, se dvěma kopci: Kopřivnice - NJ - Suchdol - Kletná - přes kopec Odry - Veselský kopec a nazpět (NJ, Kopřivnice). Cestou nazpět se občas někdo odpojil, takže nakonec jsme úplně celou trasu (i s terénní vložku u Libotínu) projeli jenom 4. Celkem jsme najeli 85 km a to za 3 3/4 hodiny hrubého času.
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 28.3.1999
  Skvělá vyjížďka, připominajíc spíše tréning. Jelo se po asfaltu, po rovinách, délka 75km, průměr asi 27km/h. Trasa: Kopřivnice - Příbor - Mošnov - Petřvald - Stará ves - Ostrava (Poruba, Šenov) - Stará Ves - Albrechtice - Sedlnice - Závišice - Kopřivnice.
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 14.3.1999
  Sešlo se nás 10 bikerů (ráno 0°C, potom již tepleji). Trasa po silnici - Kopřivnice - Lubina - Hukvaldy - Rychaltice - Staříč - Frýdek-Místek - Frýdlant - Kunčice - Tichá - Kopřivnice.
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 7.3.1999
  Pěkná vyjížďka, bylo asi 5°C, 8 bikerů (Vláďa, Roman, Dan, Marek, Víťa, Jirka-Peak, Jarda a Hynek), trať po silnici: Kopřivnice, Příbor, Studénka, Jistebník, Stará ves, Brušperk, Kateřinice, Příbor, Kopřivnice.
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 28.2.1999
  Sešli se Víťa, Libor T. a Roman S. Jeli 50 km po silnici a Sigimu prý z toho bylo špatně.
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 14.2.1999
  Běžná nedělní vyjížďka (asi -4°C, jeli 4 bikeři), trasa: na Hukvaldy, nezpět zastávka na Větřkovické přehradě. Protože nikdo nevěděl, jak je silný led, tak se bikování po ledě nakonec nekonalo.
 • Nedělní vyjížďka
  neděle 31.1.1999
  V tento den byla dost nízká teplota ( -12°C !!!), ale i přesto jeli 4 bikeři, a to na Hukvaldy. Užili si sjezd ve velmi hlubokém sněhu (ve kterém se jim prý ztratilo i přední a zdaní kolo).
 • Výroční schůze
  středa 27.1.1999
  článek + foto
  Tradiční zasedací schůze proběhla v zasedací místnosti na ASK tradiční výroční schůze naše klubu. Na úvod se ujal slova předseda Dušan, který zhodnotil uplynulý rok. ...


Aktualizace: , (C) 1998, webmaster