CykloArt bike klub Kopřivnice, úvod a akce | členové klubu | jiní bikeři | odkud vyjíždíme | info o klubu | kontakt | diskuse

Silvestrovská vyjížďka

výjezd na kopec Velký Javorník, 917 m.n.m. (nebo 918), nejen z Kopřivnice


Ahoj bajkeři,
zveme vás na zimní vyjížďku na Silvestra, na kopec Velký Javorník s následným posezením ve Veřovicích. Můžete vyjet s námi z Kopřivnice, od CykloArtu, nebo se můžete přidat po trase (vpravo je časový rozpis) a nebo můžete na kopec Velký Javorník vyjet z kterékoliv strany, od Frenštátu, od Rožnova nebo i od ValMezu pokud to půjde a potkat se můžeme nahoře.

Z Kopřivnice a zpátky má trasa asi 35 km (obvyklá trasa v mapě). Pozor ale, do Lichnova můžeme přijet i boční cestou, po louce a nemusíme jet po silnici kolem kostela, takže nás raději čekejte v Lichnově o kus dál nebo v Bordovicích pod křižovatkou.

Jinak tato vyjížďku se poprvé jela už v roce 1995!

Tehdy tato akce vznikla jako alternativa k Novoročním silničním vyjížďkám, kdy většina bajkerů s jiným životním stylem než silničáři :-D a jiní slušní sportovci, měli problém na Nový rok dopoledne vůbec vstát :-) , natož někam jet.... ale taky měli někteří problém se dostat do Kopřivnice z jiného místa, kde slavili Silvestra.
Proto vznikla nová tradice - začalo se jezdit o den dříve, na Silvestra.

A dalších více než 25 let ukázalo, že to byla dobrá volba :-)

Níže můžete vidět fotky z předešlých ročníků.
datum:
každý rok na Silvestra, 31.12.

časový rozpis:
Kdo chce vyjet z Kopřivnice, tak
9,00 hod. - sraz v Kopřivnici u CykloArtu (mapa)
cca 9,15 hod. vyjedeme od CykloArtu

dále se můžete přidat po trase:
cca 9,45 hod. průjezd Bordovicemi, pod kulturním domem
cca 10,00 hod. Veřovice kolem nádraží a stezka kolem kolejí
cca 11,00 až 12,00 vyjedeme na vrchol Velkého Javorníka, dáme fotku u chaty, nebo na vrcholu, popř. na obou místech a pak následuje sjezd do Veřovic, každý kudy chce :-)
cca 11,45 až 12,30 příjezd ve Veřovicích k jisté chatě

Pozor, časy se mohou lišit! můžeme se zdržet, pokud někdo bude mít defekt, nebo jednou nasněžilo tak, že se do Lichnova nedalo vůbec dojet. Nebo naopak můžeme jet rychleji, pokud se dobře pojede.

Potom máme zamluvené na posezení jedno místo ve Veřovicích, kdo pojede poprvé, stačí se zeptat. Na místě je připraveno něco k jídlu a k pití. Kdo nespěchá, je lepší si vzít světla.

Přilba, světla a zámek sebou!Silvestr 2022
V roce 2022 to bude již 28.ročník!Silvestr 2021
27.ročník


Silvestr 2020
26.ročník


Silvestr 2019
25.ročník


Silvestr 2018
24.ročník, bylo zataženo, v Kopřivnici mokré cesty, pak trochu břečka, v lese už líp


Silvestr 2017
23.ročník, zataženo, mokré cesty, ale na Javorníku bylo pěkně, bylo tam dost sněhu. Další fotky: fotky od Plevky


Silvestr 2016
22.ročník, slunečno bez sněhu, suché cesty a na kopci většinou suchá hlína, jen občas zbytky sněhu


Silvestr 2015
21.ročník této akce, letos to bylo úplně bez sněhu, po suchu, ale aspoň bylo pěkně, slunečno


Silvestr 2014
Tento tok to byl 20.ročník této akce, proto se jelo v maskách.


Silvestr 2013
19.ročník, asi 30 bajkerů. Předpověď počasí nevypadala dobře, ale nakonec to vyšlo. Nahoře jsme se také poprvé vyfotili u nové rozhledny.


Silvestr 2012
18.ročník, přes 30 účastníků. Kromě Velkého Javorníku bylo všude sucho, ze Štramberka Bařin jsme do Lichnova jeli terénem. Při výjezdu na V.Javorník byl často na cestě led, po kraji se dalo jet. Naopak sjezd lesem, kromě vrchu, byl bezpečnější, jelo se po hlíně.


Silvestr 2011
17.ročník. Tentokrát dorazilo více lidí z větší dálky, dva bikeři z Oder přijeli na dvoukole, Martin a Radek přijeli z Ostravy a ještě pak za námi do chaty přiběhl Zbyňa z Delfou, kteří šli předtím Lysou horu.... V kopřivnici se nás sešlo 18 bikerů na 17 kolech a 1 pes jménem Giro.


Silvestr 2010
16.ročník. Počasí nevypadalo lákavě, bylo zataženo, -7°C a hlavně místy foukal dost otravný vítr, ale i přesto se nás sešlo asi 14 bajkerů.


Silvestr 2009
15.ročník. Počasí nevyšlo, bylo škaredě, mokro a na Velkém Javorníku mlha a jen zbytky sněhu po dešti. Přesto se nás sešlo u CykloArtu 11 bikerů.


Silvestr 2008
14.ročník. Krásný slunný den, počasí vyšlo perfektně, teploměr sice ráno ukazoval -7°C, v Lichnově -1°C a čím výš, tím bylo na slunci tepleji.


Silvestr 2007
13.ročník. Předchozí dny bylo jasněji a mrazivěji, cesty byly suché, ale na Silvestra se zatáhlo, trochu sněžilo a bylo tepleji, kolem nuly.


Silvestr 2006
12.ročník. Tuto zimu sníh ne a ne přijít, nakonec byl jen na Javorníku a silnice byly mokré. Z Kopřivnice jsme vyrazili v počtu počtu 11 bikerů.


Silvestr 2005
11.ročník. Před Silvestrem pořádně nasněžilo, do Veřovic to ještě šlo, ale za kolejemi jsme už šli v hlubokém sněhu, tak většina tak tak došla do chaty.


Silvestr 2004
10.ročník. Tento rok bylo snad nejméně sněhu, kromě Javorníku nikde jinde nebyl. Z Kopřivnice nás vyrazilo 12 bajkerů.


Silvestr 2003
9.ročník. U CykloArtu se nás sešlo jen 9. Moc se oteplilo a tak jízda po mokrém a prosoleném sněhu nikoho nelákala.


Silvestr 2002
8.ročník, 14 bajkerů. Tento rok byl v silném očekávání jaké bude počasí a jestli vůbec pojedem, protože pár dnů před Silvestrem přišla obleva a ještě den před Silvestrem bylo nad nulou a vydatně pršelo. Nakonec jsme ale vyrazili a stálo to za to :-)


Silvestr 2001
7.ročník. Tento rok bylo tolik čerstvého sněhu, že alkocesta byla pro auta nesjízdná a my ji šli pěšky, závějemi. Tato cesta do Lichnova byla horší, než vlastní výjezd na Javorník, tam už se to dalo vyjet.


Silvestr 2000
6.ročník, jelo asi 20 bikerů. Den před Silvestrem hustě sněžit, ale nakonec jsme na vrchol vyjeli.


Silvestr 1999
5.ročník, asi 23 bikerů, Jára přijel za mafiána a taky jely 2 holky, Katka s kamarádkou. Video je horší kvality, z VHS kazety :-)


Silvestr 1998
4.ročník, u CykloArtu se nás sešlo 21 bikerů, holky jely za sestřičky a Jíra za mafiána.


Silvestr 1997
3.ročník, sešli jsme se u Kasáren v neočekávaném počtu 24 lidí! Povrch byl suchý, jenom na jednom místě bylo asi 100 m sněhu. Nahoře jsme si dali všichni čaj s rumem a ještě nějaké to další „topení“, pak následoval zběsilý sjezd (Pik poprvé šlehl s bajkem a Víťa malem maskoval přes řidítka :-)


Silvestr 1996
2.ročník, i přes silný mráz -15°C se nás sešlo 10 bikerů, překvapil Pik že přijel a naopak zklamal Dugy. V Lichnově se k nám přidali další 3 bikeři, takže jsme se na Velký Javorník vydali v počtu 13 bikerů.


Silvestr 1995
1.ročník, sraz jsme měli ještě na křižovatce u bufetu Dakar (jak je dnes kruháč). Tento den byl zlomový, dříve jsme se totiž zůčastňovali Novoročních vyjížďěk společně se silničáři. Jenže na silnici je nuda, někteří to zbytečně honí a navíc měla většina bikerů velký problém po Silvestrovské noci vůbec na sraz přijet a proto jsme založili tuto novou tradici. A jak je vidět po mnoha letech, ujalo se to :-)
úvod, akce | členové klubu | jiní bikeři | odkud vyjíždíme | info o klubu | kontakt | diskuse
CykloArt bike klub | Kopřivnický DRTIČ | MTB Beskydy | WWW rozcestník

online: | aktualizace: | návštěvnost od 12/1998 | detailní návštěvnost | bannery | webmaster